Як позбутися від чесоточного кліща.

Навіть в сучасному світі люди часто стикаються з хворобами, які в середні століття викликали епідемію. Наприклад, короста. Вона з'являється, навіть не дивлячись на те, що у сучасних людей є всі можливості дотримуватися особистої гігієни. Це викликано тим, що людині постійно доводиться бути в громадських місцях.
Інструкція
1
Коростявий кліщ передається при тактильному контакті з носієм хвороби, при користуванні одними речами. Потрібно ретельно дотримуватися гігієни і після знаходження в громадських місцях завжди мити руки. Якщо ж ви все-таки помітили ознаки зараження коростою, то необхідно звернутися до лікаря, щоб він міг точно визначити, яке це захворювання. Якщо діагноз підтвердиться, то необхідно негайно приступати до лікування.
2
Слід зазначити, що профілактику повинні пройти всі, що живуть поряд з вами, навіть якщо ознаки корости у них не з'явилися. Вони можуть проробити процедуру один раз, а хворому необхідно буде повторювати її до повного лікування. Для цього підійде емульсія або мазь бензилбензоату. Наносити емульсію на шкіру слід ватним диском, при цьому необхідно ретельно обробити все тіло, виключаючи голову. Спочатку вона втирається в уражені місця, а потім обробляється все тіло. Мазь також потрібно наносити на все тіло. Після цього необхідно поміняти постільну білизну і одяг. Врахуйте, що краще підібрати той одяг, який вам не шкода, бо засіб має стійкий неприємний запах. Доведеться потерпіти і не купатися протягом 2-3 днів. Після цього необхідно ретельно вимитися і при необхідності нанести засіб ще раз. І знову надіти нову чистий одяг.
3
Для купання в проміжках між нанесенням мазі або емульсії використовуйте розчин зеленого мила. Обов'язково потрібно позбутися мочалок, заражених кліщем.
4
Всю одяг і постільну білизну необхідно ретельно випрати, прокип'ятити по можливості. Обов'язково потрібно пропрасувати всі речі праскою, приділяючи особливу увагу швах. Також важливо обробити всі житлове приміщення і меблі. Для цього ретельно вимийте підлоги водою, в яку додайте хлорку або медіфокс. Необхідно таким же розчином обробити всі поверхні, до яких ви торкалися. Ті речі, які не можна випрати (м'які меблі), обробіть спеціальним дезінфікуючим спреєм.
Сильний свербіж, викликаний впровадженням і переміщенням в верхньому шарі шкіри паразитів - чесоточного або павутинного кліща - є першою ознакою захворювання, званого коростою. Починаючись в місці проникнення кліща в шкіру, короста швидко поширюється по всій її поверхні. Необхідно термінове вжиття заходів, адже це дуже заразне захворювання.
Вам знадобиться
  • - «Спрегаль»
  • - бензилбензоат
  • - сірчана мазь
Інструкція
1
Оглянувши тіло, переконайтеся, що зараження відбулося саме коростяних кліщів. На шкірі помітний не сам кліщ, а ходи, які він прокладає в верхньому її шарі - дермі. Це виглядає, як сіруваті лінії від 2 до 8 мм, що нагадують подряпини, іноді помітні невеликі пухирці - сліди укусів. Найчастіше зараження починається з рук, але буває і інша локалізація.
2
Негайно звертайтеся до лікаря - ви заразні. Якщо в родині сталося зараження у когось одного, лікування належить всій родині. Лікар не тільки порадить, як позбутися корости, а й підкаже найбільш щадні способи. У дитячих садках і школах оголошується карантинний режим.
3
Якщо ви виявили лише кілька подряпин або прищиків, то поспішіть в аптеку і придбайте кошти від корости. Постарайтеся якомога швидше вжити заходів. За станом шкіри продовжуйте спостерігати. Візит до лікаря в разі легкого зараження все одно актуальне.
4
Одним з найбільш ефективних препаратів на сьогоднішній день є «Спрегаль». Крім нього використовуються бензилбензоат, сірчана мазь і ін. Для грудних і маленьких дітей використовують більш щадні препарати. Всі кошти застосовувати виключно зовнішньо, відповідно з доданими інструкціями. В основному обробляється не тільки уражену ділянку, а й вся поверхня шкіри. Митися в дні лікування не можна.
5
В період лікування необхідно щодня міняти натільну і постільну білизну. Дезінфікувати його кип'ятінням і ретельним прогладжуванням. Верхній одяг також обов'язково гладити. Вологе прибирання в приміщенні проводити бажано з використанням дезінфікуючих засобів, особливу увагу приділити тим поверхням, яких стосуються руками.
6
При дотриманні всіх рекомендацій ви зможете позбутися від корости протягом 1-2 тижнів.
Зверніть увагу
Це питання є актуальним і донині. Короста є досить широко розповсюдженим захворюванням, заразитися яким може будь-яка людина. Передається дане захворювання при прямому фізичному контакті з інфікованою людиною, або ж через загальні предмети користування - рушники, посуд, постільна білизна.
Корисна порада
Короста - хвороба від бруду. На першій стадії на тілі з'являються червоні висипання в області живота. Одним з найбільш вірних шляхів встановлення корости є виявлення коростявих ходів (дрібних сірих або білих дуже тонких нітеобразних сіточок поблизу папул (прищиків). Найдієвіший засіб на сьогоднішній день це Спрегаль.