Як купати тхора.

У вашому будинку з'явився новий вихованець - тхір. При належному вихованні та догляді тхір буде прекрасно ладити з усіма домочадцями, не забуваючи при цьому охороняти хазяйську територію від непрошених гостей: мишей і щурів. Але як спокутувати цього дрібного, але хижого звіра, хоч і одомашненої людиною?
Інструкція
1
Купуйте спеціальний шампунь для тхорів. Виберіть з представлених в ветмагазіне коштів шампунь на натуральній основі, які поліпшать стан шерстки тваринного і захистять її від несприятливих впливів зовнішнього середовища.
2
Купайте тхора не частіше 1 разу на місяць, щоб не порушити режим регенерації природної захисної мастила, регулюючої стан хутра та шкіри звірка. У деяких випадках (особливо при рахіті) цуценят необхідно купати щодня, але тільки після консультації з досвідченим ветеринаром. Слідкуйте за тим, щоб температура води, в якій ви збираєтеся купати тварина, що не була вище 37-38 ° C.
3
Вирішіть, де ви будете його купати: в тазику або у ванні. Деякі тхори, з цікавістю досліджують надра відра з водою в той момент, коли ви займаєтеся вологим прибиранням, можуть нанести і вам, і собі травми при вигляді тазика. Інші ж шустрики, яких ви вирішили «прополоскати» у ванні, можуть негайно почати робити вигляд, що тонуть або люто вириватися, заподіюючи і собі, і господарю нестерпні душевні і фізичні страждання. Тому підготуйте тхора до першої в його житті водної процедурою.
4
Якщо ви хочете спокутувати звірка в тазику, «познайомте» його з майбутнім місцем для обмивань. Помістіть тхора в порожній тазик, дайте йому трохи пограти, потім додайте трохи теплої води і покладіть туди його улюблені іграшки. Дайте йому заохочувальний ласий шматочок.
5
Якщо ви плануєте влаштувати водні процедури у ванні, посадіть туди звірка, покладіть поруч з ним іграшки, потім налийте трохи води, регулюючи її натиск, щоб не злякати тварину шумом. Дайте цуценяті ласощі. Заздалегідь спорудити у ванні «острівець» з речей або іграшок, щоб тварина могла відпочити в тому випадку, якщо йому захочеться поплавати після купання. Води у ванну наливайте приблизно в 2-3 росту тварини.
6
Приготуйте великий махровий рушник або простирадло, стежте за тим, щоб шампунь завжди був під рукою.
7
Змочіть шерстку тхора водою, а потім обережно нанесіть шампунь. Якщо звір веде себе спокійно, помасажуйте йому лапки, хвіст, спинку, груди, животик. Акуратно змийте шампунь, стежте за тим, щоб мильна вода не потрапила в очі, вуха і рот тварини. Не затягуйте купання, незалежно від того, тримайте ви тхора на вазі або він впирається задніми лапками в дно ванни або тазика. Ви-то, можливо, не втомитеся його тримати, а ось тхора може і набриднути захоплення нехай і дбайливих, але міцних рук. Але якщо йому раптом захочеться поплавати, дозвольте йому це.
8
Добре витріть тхора після купання. Посадіть звірка в його «будиночок» (коробку або клітку), попередньо поклавши туди декілька сухих рушників. Слідкуйте за тим, щоб тхір кімнати не вискочив і не продовжив процес витирання шерстки в якому-небудь курному кутку. Не забудьте, що мокрому звірку протипоказано перебувати на протязі.