Як поливати Кактуси взимку.

Квітникарі характеризують кактуси як рослини, які швидко пристосовуються навіть до екстремальних умов. Незважаючи на свою «екзотичність», кактуси спокійно переносять російську зиму. У холоди їм потрібен мінімальний догляд, - і все ж про полив забувати не варто.
Вам знадобиться
  • - солома, два ряди рам і поліетиленова плівка (якщо кактуси ростуть у теплиці);
  • - укриття з навісом зі скла або пластику (якщо кактуси ростуть відкритому грунті);
  • - маленька жорстка кисть для нанесення засобів від хвороб і шкідників.
Інструкція
1
«Домашні» кактуси взимку слід поливати приблизно раз в десять днів. Води потрібно небагато - стільки, щоб коріння не надто пересихали. Виняток - «декабрист», або різдвяний кактус, який якраз цвіте взимку і вимагає частого поливу. При цьому не треба ставити горщики з кактусами на вікна, що виходять на північ. Приміщення, в якому зимують рослини, варто регулярно провітрювати (особливо це важливо для кактусів, які влітку виставлялися в сад або на балкон). В лютому можна починати весняну пересадку; поливати рослини після їх переміщення в іншу ємність не рекомендується.
2
В областях з помірним кліматом або вчасно не холодних зим можна залишати кактуси на зимівлю в парнику. В цьому випадку полив слід припинити з середини жовтня. Необхідно простежити за надійністю рам в теплиці: вони можуть пропускати вологу. Щоб не допустити цього, в кінці осені треба встановити в парнику два ряди рам, між якими стоїть прокласти поліетиленову плівку. Рами повинні щільно прилягати до країв теплиці. У відлигу парник з кактусами треба провітрювати. У морозні дні теплицю необхідно вкривати соломою або очеретом.
3
Є види зимостойких кактусів (низькорослі опунції та інші), які в нашій країні можуть рости під відкритим небом. Такі кактуси з вересня треба припинити поливати. До настання сильних морозів кактуси повинні злегка всохнути. Не можна допускати застою вологи в грунті. Можна спорудити для них укриття з навісом зі скла або пластика, але з відкритими боками.
Зверніть увагу
В січні слід особливо уважно спостерігати за кактусами - в цей час вони особливо уразливі для хвороб і шкідників. Вогнища ураження варто акуратно обробляти маленької жорсткої пензлем з відповідним недузі засобом.
Корисна порада
В березні слід збільшувати вологість ґрунту для кактусів: треба починати частіше поливати їх і додатково обприскувати теплою водою (особливо в сонячні дні).
Кактуси - дивні створіння. Колючі, йоржисті і зовсім не ласкаві на вигляд, вони, тим не менш, можуть бути чарівні і чарівні, особливо в період цвітіння. А їх різноманітність іноді просто приголомшує.

Як уберегти кактуси від гниття

Кактуси - рослини посухостійкі. Тому при неправильному догляді, який характеризується надмірним зволоженням, вони легко загнивають і можуть загинути. З кактусів найкраще складати єдину композицію і доглядати за ними в комплексі. Рослини в композиції повинні мати максимально схожі вимоги до складу грунту, температурному режиму взимку і влітку, до рівня вологості і до кількості споживаної води. Спільне розміщення дозволить не тільки контролювати рівень вологості грунту індивідуально у кожної рослини, але і захистить їх у разі, якщо одна з рослин захворіє. Поруч з кактусами, для додання всієї композиції більшої декоративності, можна викласти кілька красивих камінців різної форми, розміру і кольору. А поміщений в центр композиції великий камінь стане не тільки цікавим декоративним рішенням, але і великою зручністю при поливі - воду можна буде лити прямо на нього, що збереже грунт від розмивання і забезпечить рівномірний розподіл вологи.

Спільне вирощування кактусів

У велику плоску ємність насипається керамзит і не нього виставляються горщики з кактусами. Коли композиція буде виглядати природно і найбільш привабливо, горщики з кактусами злегка вдавлюються в шар керамзиту, а весь вільний простір між ними заповнюється грунтом для сукулентів, який можна придбати в будь-якому квітковому магазині або скласти з рівних частин дернової землі і крупного річкового піску. Грунт ущільнюють навколо горщиків, намагаючись не залишати пустот. Висота шару грунту повинна бути рівною висоті горшочков.После посадки кактуси не поливають протягом 7-9 днів, розмістивши їх в добре освітленому місці, але без потрапляння прямих сонячних променів.

Полив в період спокою

У кактусів, як і у всіх рослин, існує період спокою, коли вони повинні відпочити і зібрати сили для весняного росту і цвітіння. Тому з настанням холодів і початком опалювального сезону кактусам необхідна обов'язкова зимівля з мінімальним рівнем вологості повітря, зниженою температурою змісту (до + 8 ... 10 ° С) і дуже рідкісним поливом. В таких умовах кактуси повинні перебувати до весни. У цей період відбувається закладання квіткових бруньок. Цвітіння не залежить від поливу, поспішати з яким навесні теж не слід. Кактуси в період пробудження і появи бутонів рекомендується лише злегка обприскувати талої водою. Це дозволить уникнути їх загнивання, надмірного і непропорційного росту на самому початку вегетаційного періоду, а також зберегти красу і гармонійність вашої композиції.