Як спіймати дику качку.

При полюванні на качок часто використовуються підсадні птиці, принаджуючі своїх побратимів. Найкращим варіантом вважається особина, зовнішнім виглядом нагадує крякву. У ряді випадків роль підсудний качки може виконувати не спеціально вирощена, а дика качка. Але в цьому випадку вам необхідно буде мати деякими навичками, щоб її зловити.
Інструкція
1
Вивчіть попередньо повадки і особливості поведінки того виду качок, який ви плануєте заманити у свої пастки. Приділіть достатньо часу теоретичній підготовці, тому що в противному випадку шансів на вдалий результат практично немає: птахи дуже чутливі до присутності людини, і вам доведеться постаратися, щоб не залишити слідів після себе і приспати пильність найобережніших качок.
2
Поспілкуйтеся з досвідченими ловцями: ніякі об'єми прочитаної літератури і вчинених рад не замінять вам пари простих порад, які вони вам дадуть. Однак будьте готові, що вам доведеться ретельно аналізувати інформацію, так як багатьом мисливцям властива особливість трохи прикрашати свої досягнення і спотворювати дійсність.
3
Починайте підготовку до лову з ретельного вивчення місцевості. Для цього краще вибирайте денний час, коли сонце ще високо і можна уважно ознайомитися з усіма рельєфними особливостями берега, зі станом води. Заздалегідь з'ясуйте переважний напрямок вітру, уточніть прогноз погоди. Скористайтеся не тільки показаннями метеорологів, але і зверніться до допомоги народних прикмет.
4
Виберіть тип пастки, який будете використовувати. Це може бути ловчий закритий будиночок з конуосообразним проходом або входом, що нагадує лабіринт. Качки легко заходять в такі привабливі їх пастки і в спробі вибрати використовують найочевидніші шляху, минаючи обхідні. Використовуйте цю особливість їх поведінки, і ви легко зловите дику качку . Покажіть їй прямий шлях, поставивши спеціальні паркани, які приведуть її в правильному для вас напрямку.
5
Використовуйте інший тип пасток - земляну ступу - якщо попередній варіант здасться занадто трудомістким. Залучіть качку майданчиком, на якій вона зможе обсушити свої крила. Закріпіть її таким чином, щоб під вагою тіла качки вона провалилася і виройте під нею яму, в яку і потрапить птах. Ця пастка також може мати вигляд кошика з помилковою кришкою-майданчиком. Додайте пастку на колодах-поплавцях.
6
Спробуйте більш просту ловлю - за допомогою стандартних петель і силець. Це вимагає меншої кількості часу і зусиль. З іншого боку, хитромудрі пастки і їх маскування зазвичай дозволяють отримати задоволення від самого процесу лову.
Зверніть увагу
Обладнання для утятніка повинно бути зручним, міцним, гігієнічно надійним. Годувати качок зручніше з глибоких (у формі коритця) металевих годівниць. Такі годівниці призначені для годування вологими зерновими мешанками, якими переважно і вигодовують цю птицю.
Корисна порада
В затемненому затишному місці з розрахунку на 3 качки влаштовують гніздо розміром 50х50 см і висотою 50 см. Щоб качці було зручніше забратися в нього, при вході роблять поріжок висотою 8 см. Годівниці для качок виготовляють з дощок товщиною 2-2 , 5 см, збитих під кутом один з одним.