Як надати психологічну допомогу.

Опинившись у скруті, деякі люди «кричать» про це, старанно привертають увагу оточуючих. Інші закриваються і «тонуть» на самоті, в багнети сприймаючи будь-яку спробу зовнішнього втручання. І тим, і іншим можна допомогти, діючи мудро і делікатно.
Інструкція
1
Нагодуйте потрапила в біду і дайте необхідне. У стані психологічного занепаду людина відчуває себе вразливим. Тому благі наміри оточуючих щось підказати сприймаються негативно. У такому стані нещасний схожий на оскалом цуценя, яке не підпускає до себе і не дає можливості звільнити його потрапила в щілину лапу.Прігласів людини до столу, ви допомагаєте йому розслабитися. Їжа та одяг - найпростіше, чого потребує ближній, щоб відчувати себе захищеним. Залиште при собі повчальні бесіди, натомість дайте нужденному необхідне. Ви можете зачепити його до глибини душі, навіть якщо зовні нещасний цього не покаже. Людині важливо знати, що хтось про нього піклується.
2
Розкажіть про щось душевне. Поки він їсть ваш хліб, згадайте, як годували голубів насінням. Розкажіть, як відкладали гроші на покупку подарунка для мами. З одного боку, це відверне співрозмовника від сумних думок. З іншого боку, його душа буде тягнутися до вас, як до розуміючому людині.
3
Поцікавтеся, як у ближнього справи. Задайте це питання ненароком. Не старайтесь показати, що у людини на обличчі написані переживання. Якщо захоче, в цей момент він виговоритися. Не кожному необхідна сповідь перед стороннім. Деяким достатньо того, що їм приділили увагу. Розлучившись з вами, знайомий відчує полегшення і знайде сили для боротьби.
4
Вислухайте співрозмовника. Якщо людина почала говорити, не вступайте в розмову. Перетворитеся на «велике вухо». Хто може виразити внутрішній стан словами, той знає вихід із ситуації. Тому поради не знадобляться. Ваше завдання - допомогти ближньому сказати, що наболіло. Інше буде зайвим. Мовчите, щоб надати допомога .
5
Подаруйте людині надію. Коли погляд співрозмовника проясниться, скажіть, що він неодмінно вирішить проблему. Йому важливо розуміти, що хтось у нього вірить. Навіть якщо не дозріло конкретне рішення, інтуїтивно він відчує, що знаходиться на вірному шляху. Вірте в людину і подаруйте йому велику радість. Він підніме голову і знайде сили для перемоги.