Як усунути текти в унітазі. Як усунути сечовий камінь в зливному каналі унітазу.

Коли сантехніка в будинку справно працює, на неї ніхто не звертає уваги. Але як тільки з унітазу лунає дзюрчання або капання води, ми насторожує. Протікання може доставити нам чимало клопоту, як побутових, так і фінансових. Адже мало кому хочеться пояснюватися з сусідами з приводу затоплення. Приділяючи періодично увагу сантехнічного обладнання, ви позбавите себе від багатьох проблем.
Вам знадобиться
  • Наждачний папір, ніж, пакля
Інструкція
1
Якщо ви виявили текти води в унітазі, постарайтеся визначити причину несправності. Акуратно зніміть кришку зливного бачка, намагаючись її не пошкодити, оскільки підібрати нову кришку буде не так просто. Найчастіше причиною течі є нещільне прилягання «груші» до сідла. Це може статися від деформації стінок «груші». Зношену «грушу» слід замінити.
2
Якщо нової «груші» під рукою немає, іноді тимчасово можна використовувати стару, туго набивши її відповідним матеріалом (клоччям, мішковиною, мотузкою). Це дозволить надати «груші» сферичну форму.
3
Якщо стінки «груші» не деформовані, але вона все одно не закриває слив, утяжелить її за допомогою великої гайки, яку слід насадити на тягу.
4
Якщо витік води викликана корозією сідла, появою на ньому раковин або наростів, зніміть «грушу» і за допомогою наждачного паперу видаліть іржу з поверхні сідла. Товстий шар іржі можна зішкребти ножем.
5
Якщо вода в унітазі постійно тече, чи не наповнюючи при цьому бачок, це може бути пов'язано з перекосом поплавка. У цьому випадку поплавок лежить на дні зливного бачка. Для усунення цієї несправності акуратно поворушіть поплавок в різні боки. У більшості випадків нормальна робота унітазу відновлюється.
6
Якщо вчинені з поплавком операції не допомагають, а вода продовжує текти в чашу унітазу, ймовірно, необхідно поправити запірний клапан (він може бути перекошений). Спеціальний інструмент для цього не потрібно, треба лише обережно зняти кришку зливного бачка і поправити рукою клапан або поплавок.
7
При виконанні операцій в зливному бачку дотримуйтесь акуратність. Важливо не зламати запірний клапан. Зношений клапан може відламана і видати струмінь води під тиском. Тому перед виробництвом ремонтних робіт перекрийте кран подачі води в зливний бачок.
Щоб жити в квартирі з комфортом, треба уважно стежити, щоб всі комунікації були справними. Навряд чи комусь подобається, коли серед ночі є сусіди знизу і гнівними голосами кричать, що їх заливають. Так може статися, наприклад, якщо унітаз раптом дав текти. Перш ніж робити які-небудь заходи для усунення несправності, треба з'ясувати причину її виникнення.
Вам знадобиться
  • - кусачки для металу;
  • - герметик;
  • - зливний клапан (можливо).
Інструкція
1
Перевірте шланг заповнення. При порушеннях в роботі наповнювального шланга відбувається різкий спад напору води, яка подається в бачок. Зливний клапан при цьому не може повністю закрити отвір бачка, і в унітазі постійно біжить вода. Для усунення цієї поломки зніміть кришку бачка і розгляньте шланг заповнення, який з'єднаний з впускним клапаном. Слід переконатися, що шланг заповнення розташований на правильному рівні щодо труби переливної. Над найвищою її точкою положення шланга не повинно бути вище трьох сантиметрів. Після перевірки фіксації і положення наливної клапана треба відтворити цикл заповнення бачка і спуску води - щоб оцінити результат.
2
Перевірте налаштування поплавка. За допомогою поплавка контролюється рівень подається в бачок води. Якщо поплавець погано відрегульований, наприклад, знаходиться дуже низько, води буде занадто мало для нормального зливу. Занадто високе положення поплавця призводить до порушення роботи впускного клапана. На переливної трубі як орієнтир для регулювання поплавця нанесена позначка. З її допомогою можна привести поплавок в порядок. Треба простежити весь процес наповнення бачка. Якщо він буде заповнюватися на рівень, який виявиться вище або нижче позначки, рівень поплавця доведеться регулювати - це можна зробити вручну, зафіксувавши поплавок трохи вище або нижче встановленого рівня.
3
Спробуйте відрегулювати важіль зливного отвору. Занадто коротка або заплутана ланцюг не дає зливного клапану закритися повністю - протечка буде постійною. Якщо ланцюг обвисає, зливний клапан не може відкриватися до кінця при спуску води, і натиск буде на низькому рівні. Положення ланцюга має бути таким, що вона відвисає, але чуть-чуть.
4
Змініть зливний клапан. Найчастіше протечка унітазу трапляється тому, що вода безперервно тече з бачка в чашу. Так відбувається через неправильно влаштованого зливного клапана. Якщо поправити його, можна відновити нормальне функціонування бачка. Але краще спочатку переконатися, що інші причини протікання виключені. Якщо всі перераховані вище моменти не є причиною течі, справа може бути тільки в зливному клапані. Його стінки при тривалій експлуатації можуть деформуватися, що не дозволяє утримати в бачку набравши воду. У результаті відбувається безперервне протягом води, і клапан поправляти безглуздо - можна тільки замінити його.
Зверніть увагу
При виявленні течі на підлозі під унітазом може бути не відразу зрозуміло, з якої причини вона виникла. Щоб усунути поломку, треба визначити її причину. Більшість подібних несправностей можна легко усунути своїми руками.
Корисна порада
При поганому приляганні прокладок унітаз також може підтікати. Проста обробка всіх стиків герметиком може допомогти усунути проблему.