Як виготовити селітру.

Селітра використовується для виготовлення піротехнічних складів, виготовлення гнотів, просочення паперу, в якості окислювача. Нітрат калію (калієва селітра) раніше продавався в звичайних магазинах, які торгують сільськогосподарською продукцією, а тепер, щоб її отримати, вам знадобляться складові компоненти, які можна придбати окремо.
Вам знадобиться
  • - аміачна селітра;
  • - хлористий калій;
  • - поташ;
  • - сода;
  • - вода.
Інструкція
1
Приготуйте компоненти для отримання калієвої селітри: аміачну селітру і хлористий калій. Візьміть ці речовини в співвідношенні 1: 1 і окремо розчиніть в киплячій воді. При цьому слід взяти три частини аміачної селітри на одну частину води, а також одну частину хлористого калію на дві частини води.
2
Отримані розчини змішайте і поставте випарюватися на повільний вогонь. Проводити процедуру слід в добре провітрюваному приміщенні або на відкритому повітрі, оскільки в результаті реакції виділяється аміак, що має неприємний запах.
3
Коли в ході реакції перестане виділятися дим, помістіть вийшов розчин в холодильник і охолоджуйте до тих пір, поки в осаді чи не з'являться довгі кристали, які за формою нагадують голки. Утворені кристали і будуть шуканої калієвої селітрою. Зберіть кристали, швидко промийте їх водою і просушіть. Селітра готова до використання.
4
Якщо можливості придбати хлористий калій у вас немає, використовуйте замість неї поташ. Для його виготовлення можна використовувати золу, яка утворюється при згоранні звичайних листя. В цьому випадку чистота селітри буде трохи нижче.
5
Для отримання натрієвої селітри використовуйте той же спосіб, взявши замість хлористого калію соду. При цьому співвідношення аміачної селітри до соди повинно становити 1: 1, якщо сода харчова, і 6: 4, якщо сода кальцинована. Суміш залийте теплою водою. Після цього почнеться реакція з виділенням аміаку і вуглекислого газу. Потім розчин нагрівайте на водяній бані до припинення виділення газу, а ще краще - прокип'ятіть протягом двох годин. Потім розчин відфільтруйте і випаруйте. Оскільки натрієва селітра активно вбирає вологу, сушити її слід ретельніше, а зберігати в сухому місці, захищеному від вологи.
При настанні дачного сезону у садівників з'являється потреба в різноманітних добривах. Але як бути, якщо в наш час в садівничих магазинах пропав ряд речовин необхідних для росту багатьох рослин. Так наприклад, калієва селітра (нітрат калію) зникла з прилавків уже давно, але при необхідності її можна виготовити кустарним способом.
Вам знадобиться
  • Аміачна селітра, вуглекислий калій (поташ)
Інструкція
1
Розчиніть 100 грам аміачної селітри в теплій воді. Кількість води великої ролі не грає, головне повністю розчинити селітру , не залишаючи осаду.
2
Подібним способом розчиніть у воді 100 грам вуглекислого калію. Воду краще брати дистильовану, менше буде домішок.
3
Далі, змішайте розчини. Розчин вуглекислого калію поступово вливайте в розчин аміачної селітри і одночасно помішуйте суміш. Після цього, отриманий розчин перелийте в яку-небудь непотрібну каструлю і поставте на повільний нагрів.
4
При нагріванні розчину буде виділятися газ з різким неприємним запахом (аміак), це говорить про те, що в розчині відбувається реакція з утворенням калієвої селітри. Коли газ перестане виділятися, зніміть розчин з плитки і дайте йому повністю охолонути. Після того, як розчин остигне, поставте його в холодильник на добу.
5
Коли розчин охолоне, на дні ємності лежатимуть голчасті кристали калієвої селітри. Акуратно злийте розчин, а кристали, швидко промивши водою покладіть сушитися.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZO_xpsIeBdM
Зверніть увагу
Проводите цю реакцію на повітрі або в добре провітрюваному приміщенні, щоб не надихатися аміаком. Намагайтеся для нагрівання використовувати високу каструлю, щоб розчин був налитий наполовину висоти, буває, що розчин спінюється і його рівень піднімається.
Корисна порада
Аміачну селітру можна придбати в садівничих магазинах, вона поки є у продажу.