Як загартувати метал.

Виробники ріжучого, що рубає та іншого металевого інструменту нерідко допускають огріхи в загартуванні металу. Часто лезо сокири може бути недостатньо загартоване або Перекалля. Перевірити якість гарту інструменту в момент покупки практично неможливо. Користуватися в роботі інструментом, який мнеться або ламається, вкрай незручно. Тому ви можете спробувати загартувати метал самостійно.
Вам знадобиться
  • Костер, ковальський кліщі, дві ємності, машинне масло, вода
Інструкція
1
Підготуйте місце і необхідні матеріали для гарту інструменту. Вам знадобиться багаття з вугіллям і дві ємності. Одну ємність заповніть машинним маслом (моторним, дизельним, автолом). Другу ємність заповніть колодязної водою. Для того щоб утримувати розпечене залізо, вам також знадобляться ковальські кліщі.
2
Підготовлений для гарту інструмент помістіть в багаття, на вугілля Чим біліше вугілля, тим вище їх температура. Контролюйте процес гарту. Поверхню металу в місці загартовування повинна бути яскраво малиновою, але не білою. Справа в тому, що перегрітий метал може просто «згоріти». Прослідкуйте, щоб колір на поверхні металу розподілявся рівномірно, на гартує кромці не повинно бути темних ділянок.
3
Не старайтесь загартувати дочиста весь інструмент, загартовуванню підлягає тільки ріжучакромка. Якщо колір металу буде недостатньо яскравим (з синюватим відтінком), то сталь стане м'якою.
4
Коли гартувати інструмент деякий час полежав на вугіллі і «дозрів», візьміть його ковальськими кліщами і занурте в ємність з маслом. Витримайте металевий інструмент в олії 3-4 секунди, вийміть на кілька секунд і знову різко опустите в ту ж ємність. Метал повинен придбати «синюшний» колір. Будьте обережні - масло може спалахнути після того, як ви виймете інструмент з ємності в перший раз.
5
Тепер опустіть інструмент в ємність з колодязної водою і залиште до повного охолодження. Для більш різкого охолодження помішуйте воду гартувати інструментом.
6
Замість масла можна використовувати звичайний окріп. Однак пам'ятайте, що багато разів повторювати процедуру гарту одного і того ж інструмента не рекомендується, оскільки метал накопичує «втома» і псується, втрачаючи свої робочі властивості. Після багаторазової гарту залишиться лише пустити виріб в переплавку.