Як змити фарбу зі стелі. Як прибрати водаімульсіонку зі стелі.

В ході ремонту в квартирі нерідко доводиться змивати стару фарбу з стелі. Зазвичай видалення старого покриття зі стелі проводиться незручним і трудомістким способом. При цьому часто змінюється стара штукатурка і побілка. В цілому видалення фарби зі стелі багато в чому залежить від якості покриття і використаних при фарбуванні матеріалів.
Інструкція
1
Початковий етап робіт з ремонту стелі - його размивка. Побілений стелю промийте мильною водою, розчином нашатирного спирту і соди, а потім ретельно промийте поверхню стелі чистою водою.
2
Вапняне білення слід знімати до нижнього шару шпаклівки, від старанності роботи залежатиме якість зчеплення нового покриття з основою. Шар побілки розмочити малярським валиком, а потім зніміть сталевим шпателем. Залишки побілки змийте з поверхні стелі мокрою губкою.
3
Видалити водно-дисперсійні фарбу складніше. Такі фарби не розчиняються у воді і видалити їх з поверхні стелі повністю часто неможливо. Зазвичай в цьому випадку досить зняти за допомогою шпателя відшарувалися ділянки покриття і розширити тріщини стамескою. У деяких випадках зняти фарбу можна, наклеївши на стелю старі газети. Після висихання клею газети знімають зі стелі разом із залишками фарби. Емалеве покриття для поліпшення зчеплення з новими шарами обробіть наждачним папером.
4
Для зняття зі стелі водоемульсійною фарби спочатку змочіть пофарбовану поверхню водою, використовуючи розпилювач або вологий валик. Стеля слід змочити двічі, вдруге - через 15 хвилин після першого зволоження. Це дозволить воді вбратися у фарбу. Потім у приміщенні створюється протяг (відкриваються вікна та двері). Набрякла фарба здувається, після чого її легко можна видалити шпателем. Проводити такі роботи потрібно швидко, з плином часу фарба буде відшаровуватися гірше.
5
Для полегшення роботи використовуйте спеціальні склади. Приготуйте суміш з крейди, азбесту, каустичної соди, заливши її гарячою водою. Отриману пасту нанесіть на товстий шар фарби. Через деякий час фарба легко знімається механічним способом. Замість пасти можна використовувати розчин йоду.
6
Для видалення зі стелі масляної фарби використовуйте розчин з негашеного вапна, поташу і води. Доведіть розчин до густоти сметани і потім покрийте поверхню стелі на 10-12 годин. Потім зніміть розчин разом зі старою фарбою.
Побілка стелі справа дуже клопітка, але не менш клопітно цю саму побілку змити. Від того, наскільки ретельно ви це зробите, буде залежати якість зчеплення нового оздоблювального матеріалу зі стелею-основою.
Інструкція
1
Змивання вапна виробляють за допомогою води (можна мильною) і дрантя. Спочатку стелю рівномірно змочують, зручно для цього користуватися пульверизатором і залишають на кілька хвилин для розм'якшення вапна. Перевірте шпателем, якщо покриття знімається як паста, значить, пора змивати побілку. Візьміть широкий шпатель і, приклавши до поверхні стелі під гострим кутом, счищайте стару вапно. Паралельно перевіряйте якість зчеплення штукатурки з бетонною плитою. Всі бульбашки відкривайте, а тріщини розширюйте, поки з них не перестане сипатися штукатурка. Коли ви обробите всю стелю, беріть ганчірку з водою і змивайте залишилася на стелі побілку. У воду можна додати нашатирний спирт або соду, а після промити стелю ще раз чистою водою.
2
Коли стеля висохне, заштукатурьте всі нерівності, після її висихання пройдіться шкіркою і нанесіть на поверхню стелі шар фінішної шпаклівки. Ще раз зашкурьте і просочіть стелю ґрунтовкою. Старий шар знятий, і стеля готова до нанесення декоративного покриття.
3
З водоемульсіонкой не все так просто. Найчастіше водоемульсійні покриття не сприйнятливі до води, і змити їх зі стелі буває проблематично. Якщо покриття міцно тримається на стелі, то досить прибрати все, що відшаровується і розшити всі тріщини, після чого зашпатлевать дефекти і покрити ґрунтовкою. Якщо стеля був покритий емаллю, то потрібно зашкуріть поверхню, для кращого зчеплення нового покриття з стелею. Якщо ж вас не влаштовує цей варіант, то спробуйте наклеїти на стелю газети. Після висихання, газети здирають зі стелі разом з водоемульсіонкой.
4
При необхідності використовують такий метод для зняття фарби зі стелі: двічі рясно змочують його, потім влаштовують протяг. Вся фарба покривається бульбашками. Діяти в цьому випадку потрібно оперативно, так як вода швидко випаровується і фарба ще міцніше зчіплюється з поверхнею.
5
Для видалення масляної фарби зі стелі використовують старий перевірений спосіб: розводять поташ (негашене вапно) до густоти сметани, рівномірно наносять на фарбу і чекають 12 годин. Після цього вапно знімається разом з шаром старої фарби.