Як зміцнити м'язи спини дитини. Як зміцнити дитині спину.

Будова скелета дошкільнят специфічно, у них ще не виробилася звична постава, тому що вона напрацьовується роками в процесі росту, за допомогою фізичних вправ і т.д. Але якщо ви раптом виявили у свого дитини у віці 5-6 років явні ознаки порушення постави, негайно починайте вживати заходів для зміцнення м'язів спини.
Інструкція
1
Визначте, наскільки розвиненими і міцними є м'язи спини вашої дитини і чи не порушена у нього постава. Для цього попросіть його виконати просту вправу. Нехай він встане прямо і витягне вперед руки. Поспостерігайте, скільки він може так простояти. Якщо дитина простоїть в такому положенні півхвилини, то правильна постава, м'язовий корсет добре розвинений. Якщо менше, - значить постава ослаблена.
2
Перевірте якість матраца, на якому спить ваша дитина. Матрац повинен бути досить твердим. Подушка до 3-х років дитині взагалі не потрібна, або вона повинна бути плоскою. А ось з перших днів і до 4-х місяців дитину краще укладати на ортопедичну подушку.
3
Слідкуйте, щоб дитина дотримувався режим дня - регулярний прийом їжі, прогулянки на повітрі, чергування занять і відпочинку, загартовування.
4
Підберіть комплекс вправ з урахуванням стану здоров'я дитини і ступеня його тренованості, проконсультувавшись з ортопедом. Слідкуйте, щоб заняття викликали легку втому, виконувалися з полюванням, і щоб дитина розуміла їх значення. Дихання має бути плавним, без затримок і через ніс. Починайте з 15 хвилин, поетапно збільшуючи час до 40 хвилин. Займайтеся спочатку три рази на тиждень, згодом - щодня. Виконання правильно підібраного комплексу вправ з достатнім навантаженням розвиває м'язовий корсет, що необхідно при швидкому зростанні м'язів.
5
Зацікавте дітей красивою поставою, нехай перевіряє її протягом дня, під час занять, на прогулянці. Запропонуйте йому поспостерігати за поставою товаришів по дитячому саду, разом аналізуйте.
6
Визначте малюка у спортивну секцію. Лікарі рекомендують заняття спортом з 4-5 років. Добре зміцнюють м'язи спини плавання, особливо стилем брас. Крім того, корисні заняття йогою, ігровими видами спорту (волейболом, баскетболом), лижами. Займаючись фізкультурою самі, ви зміцните інтерес дитини до активного та здорового способу життя, це допоможе йому уникнути багатьох проблем зі здоров'ям.
Приблизно з трьох років, коли дитина починає займатися за столом у дитячому садку, батькам варто задуматися про те, як зміцнити йому спину . Адже не за горами і шкільні навантаження. Пора формувати у малюка правильну поставу. Для цього частіше разом виконуйте комплекс нескладних вправ у формі гри.
Вам знадобиться
  • Гимнастическая палиця, килимок для занять на підлозі, книга для носіння на голові, велосипед за віком
Інструкція
1
Зображуємо «Млин»: одна рука знаходиться на поясі, іншу піднімаємо і описуємо кола, прискорюючи темп, вперед і назад, а потім міняємо руку.
2
«Коромисло»: покладіть на плечі малюкові гімнастичну палицю з двома невеликими відерцями води і попросіть пронести їх, не розливши її.
3
«Рубаємо дрова»: ноги розташовуються на ширині плечей, в руках гімнастична палиця, дитина робить широкий замах назад і різкий нахил вперед.
4
Зображуємо кішечку: стоячи на колінах, малюк кілька разів вигинає і прогинає поперек.
5
«Крокодил»: дитина спирається долонями об підлогу, мама або тато тримають його за ноги і допомагає пересуватися на руках.
6
«Гойдалка»: малюк лягає на живіт, згинає ноги в колінах і охоплює їх руками за щиколотки. Вигинає корпус, груди і стегна вгору, наскільки це можливо. Потім починає перекочуватися, як прес-пап'є на столі.
7
Нехай малюк піднімає з підлоги дрібні предмети, не згинаючи при цьому колін. Корисно робити вправу «Ластівка». Ходити з книгою на голові - просте, веселе, але ефективна вправа. Коли у дитини буде добре виходити, ускладніть завдання - дитина ходить на носочках або робить присідання, утримуючи книгу на маківці.
8
Навчіть дитину їздити на велосипеді, але стежте, щоб при їзді він не сутулився - відрегулюйте висоту керма під зріст малюка. Обов'язково займайтеся плаванням - воно зміцнює практично всі групи м'язів, благотворно впливає на їх тонус. Заняття танцями допоможуть сформувати красиву і правильну поставу.
Корисна порада
Регулярно відвідуйте ортопеда. Вчасно помічені порушення у формуванні опорно-рухового апарату краще піддаються корекції. До того ж, фахівець дасть цінні рекомендації, що стосуються саме вашої дитини, а при необхідності направить на заняття лікувальною фізкультурою або на масаж.