Як прибрати подряпини з диска. поліроль для видалення подряпин з cd/dvd.

Незважаючи на високу міцність CD і DVD дисків останнього покоління, їх захисне покриття залишається надзвичайно тонким, тому вберегти диски від подряпин дуже нелегко. Найменш небезпечними вважаються ті, що спрямовані від центру диска до його краю. Такі поперечні подряпини на процес зчитування наявної інформації не дуже сильно впливають. Побоювання викликають подряпини поздовжні, саме вони завдають більшої шкоди, навіть якщо незначні за розмірами. Можна спробувати прибрати ті й інші подряпини самостійно.
Вам знадобиться
  • - поліруючий засіб
  • - м'яка тканина
  • - акуратність і терпіння
Інструкція
1
Помістіть диск верхній його стороною на рівну, гладку і тверду поверхню. Якщо поверхня буде м'якою, то при роботі ви можете ненавмисно зайво натиснути на диск, і він трісне. Якщо поверхня не буде гладкою, є небезпека подряпати верхній робочий шар диска, який набагато тонше в порівнянні з полікарбонатною шаром, з якого Ви будете прибирати подряпини.
2
Приготуйте поліруючий склад. Для цього розведіть водою зубну пасту або розчиніть в уайт-спірит пасту ГОІ. Поліровка захисного шару готова. Простежте, щоб зубна паста була якісною, однорідної консистенції, щоб у ній не проглядалися великі абразивні частинки. В іншому випадку Ви ризикуєте завдати на диск нові подряпини.
3
Шматочок м'якої тканини (без ворсу!) Умочіть в поліруючий склад і легкими рухами, спрямованими перпендикулярно доріжках (тобто від центру диска до краю і навпаки), поліруйте поверхню. Зайві зусилля ні до чого, все робиться вільно і плавно.
4
Якщо результат вас не дуже порадував, можна повторити процес полірування, використовуючи спеціальний засіб - поліроль для видалення подряпин з CD/DVD дисків. Засіб продається в магазинах комп'ютерів.
5
Видаліть з диска залишки засобу для полірування. Для цього акуратно промийте диск теплою водою (без мила і порошку!). Дайте йому повністю висохнути і знову відполіруйте, на цей раз просто сухою м'якою тканиною.
6
Вставте диск в дисковод і перевірте. При негативному результаті можна повторити процес з самого початку. Проявіть терпіння, і диск запуститься. І тоді поспішіть весь його вміст, за відновлення якого ви так наполегливо боролися, скоріше перенести на інший носій - вінчестер, флешку і т.д.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rmlrm-6ncsM
Зверніть увагу
Якщо при поліровці ви будете дуже старанно тиснути на диск, то термін його служби може сильно скоротитися.
Корисна порада
Перед тим як ремонтувати диск, що містить важливу для Вас інформацію, потренуйтеся на непотрібних дисках. «Набейте» руку.После ремонту намагайтеся не залишати на поверхні диска відбитків своїх пальців. В іншому випадку при відтворенні можливі паузи або зникнення звуку. Тримати диск слід за отвір в центре.Прі приготуванні засобу для полірування не використовуйте розчинник, т.к. можуть відбутися хімічні зміни складу полікарбонату, що спричинить за собою безповоротну порчу диска.