Як перевести в безпечний режим.

Провести антивірусну перевірку, позбутися деяких драйверів і вирішити багато інших технічних проблеми обслуговування комп'ютера дозволить здійснення безпечного режиму завантаження. В режимі safe mode відключені всі додаткові функції, завантажуються же тільки стандартні системні служби і базовий комплекс драйверів, що допомагає вирішенню завдань певного типу.
Вам знадобиться
  • комп'ютер, клавіатура
Інструкція
1
Переконайтеся, що всі CD, DVD і USB диски витягнуті і дані, що зберігаються на них, не використовуються.
2
Відкрийте меню «Пуск» і виберіть «Вимкнути комп'ютер». У випадаючому меню натисніть «Перезавантаження». Якщо операція перезавантаження не почалась довгий час, використовуйте кнопку «Перезавантаження», що знаходиться на системному блоці.
3
Дочекайтеся зникнення даних про виробника комп'ютера, перевірці пам'яті, настройках BIOS і т.п. Ці дані з'являться на моніторі на початку перезавантаження.
4
Натисніть клавішу F8, яка розташована у верхньому ряду кнопок клавіатури. Деякі версії Windows в цей момент самі пропонують натиснути F8. Також можлива настройка системних параметрів для автоматичного пропозиції натиснути клавішу F8 при кожному завантаженні операційної системи. Ще однією опцією є вибір проміжку часу для очікування відповіді.
5
Деякі версії Windows на цьому етапі можуть запропонувати вказати диск, що містить OS. Для вибору натисніть Enter і повторіть натискання F8.
6
Виберіть один з варіантів безпечного завантаження у вікні. Дане вікно є чорний екран, з перерахованими на ньому білими буквами, варіантами завантаження Windows. При виборі «Безпечного режиму» будуть завантажені тільки базові системні служби і набір основних драйверов.Для додавання до стандартного комплексу завантаження мережевих служб і драйверів виберіть «Безпечний режим з підтримкою мережі» .Якщо існує необхідність відключення графічного інтерфейсу OS, то виберіть пункт «Безпечний режим з підтримкою командного рядка ». Слід пам'ятати, що навігація в safe mode можлива тільки за допомогою клавіатури (клавіші зі стрілками), т.к. драйвер миші не відноситься до числа базових.
7
Зверніть увагу, що відсутність дій з вашого боку призведе до автоматичної завантаженні тієї конфігурації, яка буде виділена на екрані монітора.
Зверніть увагу
Якщо система автоматично завантажується в безпечному режимі - це є показником неможливості нормального завантаження. Причиною можуть служити недавно встановлені програми або драйвери. В такому випадку необхідно використовувати схему відновлення системи.
Корисна порада
Крім клавіші F8 можна також використовувати клавішу F5 або одночасне натискання Shift і F8.Для виходу з безпечного режиму використовуйте перезавантаження комп'ютера.
В безпечному режимі, який інакше називається режимом захисту від збоїв, система завантажується в мінімальній конфігурації. Якщо нестабільність роботи Windows викликана новими встановленими програмами або драйверами, діагностичний режим дозволяє виявити проблемне ПО.
Інструкція
1
Після включення комп'ютера дочекайтеся закінчення первинного опитування пристроїв і натисніть на клавіатурі F8. Якщо на вашому комп'ютері встановлено кілька завантажувальних дисків, за допомогою клавіш управління («Вгору» і «Вниз») вибирайте потрібну систему і натисніть Enter.
2
В «Меню додаткових варіантів завантаження» клавішами «Вгору» і «Вниз» встановіть курсор на пункті «Безпечний режим» і підтвердіть вибір, натиснувши Enter. Window завантажить тільки ті драйвери, без яких не зможе працювати: системних служб, дисків, клавіатури, миші, монітора і відеоадаптера в режимі VGA. На запит про продовження роботи в безпечному режимі відповідайте «Так», інакше запуститься процес відновлення системи.
3
Якщо ви вибираєте «Безпечний режим з підтримкою мережі», у вас залишиться можливість працювати в локальній мережі. Цей режим може бути корисним для тестування комп'ютера за допомогою віддаленого доступу.
4
В «Безпечному режимі з підтримкою командного рядка» замість інтерфейсу Windows запускається команда cmd.exe. Ви будете вводити команди у вікні консолі.
5
Якщо ви при роботі в Windows виставили параметри екрану, які не підтримуються вашим монітором, вибирайте пункт «Включити режим VGA». Система завантажить режим VGA з дозволом 640х480 пікселів. Клацайте правою клавішею миші по вільному місцю на «Робочому столі», вибирайте опцію «Властивості» і переходите у вкладку «Параметри». Поміняйте настройки на ті, які ваш монітор підтримує.
6
«Завантаження останньої вдалої конфігурації» дозволяє зробити back-up системи до точки відновлення, створеної користувачем або системою. У версії Windows XP точки відновлення створюються автоматично перед установкою нових програм або драйверів. Вибирайте точку відкату, найбільш близьку за часом до тієї дати, коли почалися проблеми в роботі системи.