Як визначити знос шин. Як дізнатися знос гуми.

Причиною величезної кількості аварій та дорожньо-транспортних пригод є несвоєчасна заміна автомобілістами зношених шин .Тому якщо ви стали власником машини, то чітко повинні дотримуватися правила: якщо гума «полисів», її необхідно замінити на нову. Але от як визначити, чи потребують шини в заміні чи ні? Є кілька надійних способів, що дозволяють визначити ступінь зносу шин вашого автомобіля.
Вам знадобиться
  • - вимірювач протектора шин,
  • - лінійка,
  • - штангенциркуль.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб - визначити знос шин за допомогою пристрою вимірювач протектора шин. Цей недорогий і простий в експлуатації прилад можна купити практично в будь-якому магазину запчастин або в сервісному центрі, де обслуговується ваш автомобіль.Для того, щоб визначити ступінь зносу гуми, включіть вимірювач і помістіть його в канавку протектора. Потім подивіться на цифри, які будуть відображатися на екрані. Якщо у вас зимові шини, то прилад повинен показувати не менше 4 міліметрів залишкової товщини гуми, якщо річні - не менше двох міліметрів. Якщо показання вимірника протектора менше - необхідна заміна шин.
2
Ступінь зносу шин також можна визначити вручну, за допомогою штангенциркуля і лінейкі.Необходімо виміряти штангенциркулем висоту протектора. Для цього, помістивши голку штангенциркуля в канавку, відміряйте відстань від дна канавки до його верхнього краю. Потім витягніть штангенциркуль і за допомогою лінійки порахуйте, скільки становитиме це відстань в міліметрах. Критерії оцінки зносу ті ж, що і при вимірюванні за допомогою вимірювача протектора: чотири і два міліметри відповідно.
3
На деяких моделях шин, наприклад, на шинах виробництва Michelin і Nokian на внутрішню частину протектора нанесені цифри, які поступово стираються, показуючи ступінь зносу гуми. Цифра 8 позначає вісім міліметрів залишкової товщини, 6 - шість міліметрів і так далі. Орієнтуючись по цих цифрах, ви також зможете не пропустити момент, коли шинам буде необхідна заміна.
Зверніть увагу
Міняти шини потрібно не тільки при їх зносі: від часу гума старіє, через що гірше прилипає до дороги, на ній з'являються тріщини і деформації. У цьому випадку також необхідна заміна шин: подальша їх експлуатація може бути небезпечна.
Перевірка зносу автомобільних шин є одним з найважливіших заходів у плані догляду за автомобілем. Своєчасне обстеження стану гуми допоможе уникнути аварії на дорозі, зайвих витрат, а то і збереже ваше життя і життя ваших пасажирів. Розумне рішення - періодично звертатися за консультацією до фахівців, однак, можна навчитися визначати ступінь зносу самостійно. Для цього існує кілька надійних способів.
Інструкція
1
Провідними виробниками шин зазвичай вказується норма пробігу кожної з моделей. Це різні величини, і вони досить відносні. Багато що залежить від якості вихідного матеріалу, стану дорожнього покриття, особливостей стилю водіння та ін. Даний метод визначення ступеня зносу гуми досить поширений, але він не найкращий у силу невизначеності кінцевих результатів.
2
Зверніть увагу на індикатори зносу - TWI (Tread Wear Indicator). Їх встановлюють виробники багатьох марок шин. Зазвичай індикатори являють собою вузьку смужку між протекторними блоками. Для його виявлення слід уважно оглянути боковину. Постарайтеся розгледіти або фірмовий знак компанії-виробника, або стрілку, або буквене позначення. Якщо індикатор стикається з дорогою (це видно відразу), замініть шину.
3
Дослідіть глибину профілю. Досвідчені водії визначають цей показник на око, інші - за допомогою лінійки. Критичної глибиною протектора вважається 1,6 мм для літніх покришок і 4 мм для зимових. Краще не доводити стан шин до цих мінімальних позначок, тому вони вже практично не забезпечують зчеплення з дорожнім полотном. Ви вчините розумно, поміняєте гуму трохи раніше.
4
Запасіться іноземними та вітчизняними монетами. Веселі та кмітливі автолюбителі використовують для визначення зносу шин американську 1-доларову монету, на якій зображений Джордж Вашингтон. Наслідуйте їх приклад: в канавку протектора вставте монету так, щоб верхівка голови президента була спрямована вниз. Якщо кінчики волосся Вашингтона видно, пора міняти гуму, якщо не видно, шини ще вам послужать. Якщо у вас під рукою виявився лише одноцентовік із зображенням Лінкольна, задовольняйтеся та ім. Якщо на вставленої в канавку протектора монеті верхівка Лінкольна видна, то, швидше за все, прийшла пора міняти гуму на новую.В вашій кишені дзвенить тільки вітчизняна дрібниця? Не біда. Візьміть 2-рублеву монету і виконайте з нею процедуру, описану вище. Голова орла повинна знаходитися внизу. Якщо верхівка гордої птиці видніється над поверхнею протектора, то шина ще вам послужить. Але якщо вона хоча б частково поринула в канавку, ваші покришки підлягають замене.Несмотря на нібито несерйозність даного методу, він досить точно показує ступінь зносу шин. До цього способу вдаються багато автолюбителів.
Корисна порада
Перевіряйте шини на ступінь зносу хоча б один раз протягом місяця. Адже вічну гуму поки ще не винайшли, а піддавати себе і своїх пасажирів на небезпеку не варто.