Як навчитися плавати батерфляєм.

Для баттерфляя характерні одночасні симетричні рухи рук і ніг, а також хвилеподібні рухи тулуба, які надають допомогу руках і ногах. Стиль батерфляй дуже схожий в техніці з кролем.
Інструкція
1
Підготовчі та гребкові рухи виконуйте двома руками одночасно і симетрично. Початкове положення: руки вперед уздовж поверхні води, починайте рух кистями, згинайте їх у променезап'ясткових суглобах на кут не більше ніж 30 градусів відносно поверхні води.
2
Потім залучіть в рух передпліччя. В першу чверті гребка перемістіть кисть і передпліччя в напрямку вниз і назад, сместите лікті в сторони на 15-20 см. Після чого підключіть в роботу основні гребкові м'язи і рухайте всією рукою назад з наростаючою швидкістю. Пензлем утримуйте перпендикулярне положення щодо напрямку руху. У той момент, коли перетинається вертикаль, стежте за тим, щоб рука була зігнутою у лікті під кутом 100-110 градусів.
3
У 2-ої частини гребка після того, як пензлем перетнули вертикаль, залиште кут в ліктьовому суглобі без змін, а ось передпліччям займіть перпендикулярне положення щодо поверхні води. Підніміть плечі вгору в кінці гребка і розігніть руки в ліктьових суглобах в той момент, коли плечі виходять з води.
4
Руху ногами. Підніміть вгору прямі ноги і займіть положення, при якому ноги будуть паралельні поверхні води, а таз опустіть вниз і прогніться трохи в попереку. Опускайте коліна вниз, а стопи підніміть до верху до поверхні води.
5
Інтенсивно згинайте і розгинайте коліна і за рахунок цього стопи і гомілки з наростаючою швидкістю зміщайте вниз і назад. Гребок закінчите разгибанием стоп у напрямку зсередини вниз. Слідкуйте, щоб таз був зміщений вгору і був у поверхні води, а ноги, розігнуті в колінах і стопах, утворювали з нею кут в 30-35 градусів.
Корисна порада
Можете також порадитися з інструктором з плавання і дізнатися у нього про техніку вправ на суші, якщо у воді у вас плисти не виходить.