Як підключити usb-порт на комп'ютері.

USB був задуманий як універсальний порт , таким він і є на даний момент. Через нього можна підключити найрізноманітніше й затребуване обладнання: принтер, сканер, фотоапарат, флешку, веб-камеру і багато іншого. Яким би сучасним комп'ютер не був, найчастіше користувачеві банально не вистачає USB-портів. Доводиться якийсь пристрій відключати, щоб підключити те, яке вам потрібно на даний момент. Це вкрай незручно, тому перед користувачем часто постає завдання розширити число доступних USB-портів.
Вам знадобиться
  • комп'ютер, USB-подовжувач, USB-хаб, USB-контролер.
Інструкція
1
Підключення подовжувачів і USB-хабів. Якщо вам не вистачає портів на передній панелі комп'ютера, вставте в USB-порт із задньої частини системного блоку USB-подовжувач (провід USB виду А-В) і виведіть його до передньої частини корпуса комп'ютера. Якщо потрібно підключити більше одного пристрою, можна приєднувати спеціальний USB-хаб. Відміну від подовжувача в тому, що на кінці у нього не один, а кілька портів. Як правило, концентратор підтримує два або чотири порти. За стандартом один хаб може підтримувати до 4 пристроїв.
2
Установка USB-контролера з інтерфейсом PCI. Бувають випадки, що потрібно збільшити кількість портів із задньої частини системного блоку. У цьому випадку необхідно мати мінімальний досвід складання комп'ютерів. Будь материнська плата має PCI-роз'єми. Для розширення кількості портів встановіть в PCI-роз'єм USB-контролер. Це невелика плата розширення, яка, як правило, має чотири USB-порту. Зазвичай сучасні операційні системи (Windows XP/Vista/Seven) мають всі необхідні драйвера і установка додаткових програм/драйверів для даного обладнання не буде потрібно.
3
Портів все одно мало ... Якщо потрібно ще більше розширити кількість портів, підключіть до наявного хабу паралельно ще один. Всього в специфікації шини USB закладена підтримка до 127 пристроїв. Теоретично, з'єднуючи паралельно концентратори і додаючи додаткові USB-контролери, можна розширити число портів до 127. Цієї кількості повинно з лишком вистачити кожному, навіть самому вибагливого користувачеві.
Зверніть увагу
Необхідно пам'ятати, що всі пристрої, які підключаються до шини USB, згідно з її специфікації, можуть отримувати по ній не тільки інформацію, але й електроживлення (звичайно, в обмежених межах). Також USB-контролери та хаби споживають певну потужність. Якщо цих, а також периферійних USB-пристроїв багато, споживана ними потужність буде помітною. Все це накладає певні вимоги на блок живлення комп'ютера, який повинен мати достатню потужність (рекомендується не менше 500W). Сама материнська плата в ідеалі теж повинна бути якісною в плані розводки і потужності/типу використовуваних конденсаторів, хоча ця вимога не настільки критично.
Корисна порада
Якщо ви задумали купувати клавіатуру або мишу з інтерфейсом USB, подумайте, принципово чи це для вас? Якщо не збираєтеся їх підключати/відключати під час роботи комп'ютера або використовувати для ноутбука, то можна використовувати ці пристрої з класичним інтерфейсом PS/2. Це заощадить вам два додаткових USB-порту.
Значна кількість периферійних пристроїв, що підключаються по протоколу USB, змушує багатьох користувачів шукати шляхи розширення функціональності свого комп'ютера шляхом збільшення числа USB-портів. Найбільш зручний (і найдешевший) спосіб - це підключення USB-планки, додає потрібні порти з задньої частини системного блоку.
Інструкція
1
Як і завжди в подібних випадках, вам знадобиться доступ всередину системного блоку. Відключіть його від мережі, відкрутіть блокуючі болти (або отстегните засувки) і зніміть його кришку (або, якщо є можливість, тільки ліву стінку, якщо дивитися на корпус попереду).
2
Вставте планку з внутрішньої сторони корпусу таким чином, щоб порти USB виглядали з однією з призначених для монтажу плат розширення щілин. Закріпіть планку гвинтом або засувкою (залежно від особливостей вашого корпусу).
3
Провід з роз'ємом (їх може бути два або більше) підключіть до дев'яти-(або десяти-) штирьковим коннекторам материнської плати, позначеним як USB (для уточнення їх розташування звіртеся з керівництвом до плати).
4
Зберіть комп'ютер, увімкніть його та переконайтеся в працездатності нових USB-портів.