Як зробити растрове зображення векторним. Як зробити зображення векторним в ілюстратора.

Векторна графіка - спосіб представлення об'єктів за допомогою геометричних примітивів - точок, прямих, багатокутників. У растровій графіці, навпаки, використовуються матриці фіксованого розміру, що складаються з точок (пікселів). Для перетворення зображення у векторний формат використовуються програмні перетворювачі.
Вам знадобиться
  • Adobe Illustrator
Інструкція
1
Векторна графіка ідеальна для простих або складених малюнків, які не потребують реалістичності. Процес перекладу растрового зображення у векторне називається трасуванням. Будь-яке растрове зображення можна трассіровать в векторне, але результат напряму залежатиме від його якості. Для перекладу зазвичай використовують зображення з гранично чіткими контурами і відсутністю великої кількості складних кольорів. Cоздавать векторні зображення бажано в спеціалізованих векторних пакетах, таких як Adobe Illustrator, Corel Paint Shop Pro або CorelDRAW.
2
Скачайте програму Adobe Illustrator і встановіть її. Запустіть програму. перед вами відкриється вікно з робочим простором. Відкрийте вкладку «Файл» і виберіть пункт "Відкрити" і додайте растрове зображення, з яким будете працювати. В програмі є різні варіанти проведення векторизації, вибір конкретного варіанту трасування залежить від складності вихідного зображення, необхідної якості і багатьох факторів.
3
Для вибору потрібного варіанта відкрийте вкладку «Об'єкт», в ній виберіть пункт «Швидке трасування». Перед вами відкриється меню. Якщо вам потрібно скорегувати параметри, натисніть на опцію «Параметри трасування". У вікні, ви можете вибрати стиль трасування (замість «стилю за замовчуванням»). Якщо ви працюєте з простим зображенням або емблемою, вам підійде стиль «6 кольорів», для більш складної ілюстрації - «16 кольорів». Якщо ви трассіруете фотографію, то, залежно від необхідної якості векторного зображення, вам знадобляться стилі «Фотографія низької якості» і «Фотографія високої якості». Також ви можете налаштувати колірний режим, розмиття й інші установки трасування. Щоб відразу спостерігати внесеними змінами поставте галочку в пункті «Предпросмотр». Після налаштування параметрів для зручності подальшої роботи збережіть власний стиль натисканням опцію «Зберегти стиль». Натискаємо кнопку «Трасування» і отримуємо необхідну векторне зображення.
Зверніть увагу
в багатьох редакторах векторної графіки є функція для перекладу растра в вектор. просто запусти який-небудь coreldraw або inkscape, імпортує туди растрову картинку і запусти перетворення.
Корисна порада
Як з растрового зображення зробити векторне, Adobe Illustrator, трасування. Зазвичай трассировку застосовують відносно зображень тільки з однотонними квітами і з гранично чіткими контурами, так як наявність градієнтних або просто складних кольорів призводить до формування дуже великого числа векторних контурів.
Якщо ви вирішили працювати веб-дизайнером, вам нікуди не подітися від роботи з векторними зображеннями. А, отже, і від відповідних графічних редакторів, наприклад, від Adobe Illustrator.
Вам знадобиться
  • - Adobe Illustrator.
Інструкція
1
Відкрийте Adobe Illustrator і створіть в ньому новий документ. Для цього клікніть пункт меню File -> New або натисніть гарячі клавіші Ctrl + O. У вікні в випадаючому меню Units задайте Pixels, в полях Width і Height, вкажіть, наприклад, по 500, клацніть ОК. У робочій області програми з'явиться створений вами документ.
2
Виберіть інструмент Rectangle tool (гаряча клавіша M). З його допомогою створіть прямокутник на зображенні - це і є векторний об'єкт.
3
Знайдіть панель налаштувань інструменту (вона знаходиться під головним меню) і пограти з кольором контуру і внутрішньої порожнини створеного об'єкта. Налаштування Stroke дозволяє поміняти товщину контура. Якщо властивості об'єкта не змінюються, значить, ви якимось чином зняли з об'єкту виділення. Виберіть інструмент Selection tool (гаряча клавіша V) і клацніть по прямокутнику, щоб знову його виділити.
4
За допомогою інструменту Rectangle tool намалюйте ще один прямокутник. Виберіть інструмент Pen tool (P), наведіть курсор на один з кутів новоствореного об'єкта, почекайте поки "х" поруч з ним зміниться на "-", і натисніть ліву кнопку миші. Прямокутник перетвориться в трикутник. Використовуючи маркери навколо цього об'єкта, зробіть з нього рівнобедрений трикутник.
5
Наведіть курсор до одного з кутів таким чином, щоб він прийняв вигляд дугоподібної двосторонньої стрілочки. Це означає, що тепер ви можете обертати об'єкт. Розмістіть його таким чином, щоб він встав вершиною вгору. Колір контуру і внутрішньої порожнини цього трикутника можна міняти таким же чином, як і створеного раніше прямокутника.
6
Перемістіть трикутник трохи вище прямокутника. Тепер створене вами зображення має бути схоже на схематичне зображення одноповерхового будинку.
7
Щоб зберегти результат, натисніть Ctrl + Shift + S, в вікні вкажіть шлях для майбутнього файлу, його формат і клікніть «Зберегти». Стандартний переглядач зображень Windows не вміє спілкуватися з векторними картинками, тому використовуйте для цієї мети Adobe Bridge.