Як захистити комп'ютер паролем.

Напевно кожен з користувачів комп'ютера хотів би захистити особисту інформацію і не допустити до неї інших небажаних гостей. Адже серед його особистих даних можуть бути паролі, різні ключі до різних сервісів і будь-яка інша важлива інформація, якою можуть скористатися інші люди для своїх цілей. Тому так важливо захистити особисті файли надійним паролем. Краще приділити трохи часу і поставити пароль - тоді ви будете впевнені в безпеці особистих файлів.
Інструкція
1
Натисніть лівою клавішею мишки по кнопці «Пуск», виберіть «Панель управління», а в ній - компонент «Облікові записи та користувачі». Якщо у вас на комп'ютері більше одного облікового запису, виберіть саме вашу. Зі списку можливих дій виберіть «Створення пароля».
2
З'являться три вікна. У першому потрібно ввести бажаний пароль. Дуже важливо створити надійний пароль з мінімум десятьма символами. Бажано, щоб він включав в себе символи кирилиці і латиниці, великі і маленькі букви і цифри. Такі паролі набагато надійніше, їх дуже складно «зламати» і тим більше випадково вгадати.
3
Після того як ви ввели бажаний пароль в перший рядок, повторіть його введення в другому рядку. Паролі повинні повністю збігатися. У третій, самій нижній рядку, потрібно ввести підказку для пароля. Вона може знадобитися в разі, якщо ви забудете особистий пароль. Наприклад, в якості пароля ви оберете назву улюбленої книги. У рядку «Підказка» потрібно ввести те, що нагадає вам про тему пароля. Коли всі рядки будуть заповнені, знизу вікна натисніть «Створити пароль». Тепер ваш обліковий запис захищена паролем.
4
Якщо ви встановили пароль на свій робочий комп'ютер і вам часто потрібно залишати своє робоче місце, не обов'язково кожен раз вимикати комп'ютер. Можна його заблокувати. Для цього натисніть клавіші Win + L. Тепер можете залишати комп'ютер, знаючи, що ваші дані захищені. Для розблокування просто введіть створений вами пароль.
5
Також ви можете поставити пароль заставки. Клацніть по порожньому простору робочого столу правою кнопкою мишки. У меню, клікніть «Властивості», потім - «Заставка». Виберіть заставку і інтервал часу, через який вона буде спрацьовувати. Для додаткової безпеки в рядку «Інтервал часу» рекомендується ввести не більше 3 хвилин. Навпроти рядка «Заставка» відзначте «Захист паролем». Тепер якщо ви забудете заблокувати комп'ютер після вашого відходу, автоматично з'явиться заставка, і зайти в систему можна буде тільки через введення пароля для вашого облікового запису.
Для багатьох комп'ютер давно вже став і улюбленим місцем відпочинку, і головним робочим інструментом. Відповідно, необхідність захистити конфіденційну інформацію стає все гостріше. Один із способів - захист входу в систему паролем.
Інструкція
1
В OS Windows створювати пароль може користувач з правами адміністратора. З меню «Пуск» зайдіть в «Панель управління». Розкрийте піктограму «Облікові записи користувачів» подвійним кліком. У вікні «Облікові записи користувачів» переходите за гіперпосиланням «Зміна облікового запису». Клацніть по запису, для якої будете ставити пароль, і перейдіть за посиланням «Створення пароля».
2
У новому вікні вводите поєднання букв і цифр, які стануть паролем. Повторіть його ще раз. Якщо ви побоюєтеся, що можете забути чарівне слово, повідомте системі слово або фразу-нагадування. Однак майте на увазі, що ця фраза буде видно всім користувачам при завантаженні вікна вітання, коли буде потрібно ввести пароль. Підтвердіть дані, натиснувши ОК. Працювати під обліковим записом зможете тільки ви і ті, кому ви повідомите кодове слово.
3
Деякі версії BIOS (Basic In-Out System) дозволяють ставити пароль на вхід в систему. Увімкніть комп'ютер . Після короткого звукового сигналу POST в нижній частині екрана з'являється повідомлення "Press Delete to enter Setup" - система пропонує натиснути клавішу, щоб зайти в налаштування BIOS. Замість Delete може якась інша клавіша, швидше за все, F2 або F10, залежно від виробника. В меню Setup знайдіть опцію, в якій присутній слів Password ("Пароль").
4
Спочатку встановіть Supervisor Password - пароль, який захищає від втручання налаштування BIOS. Якщо є необхідність, змініть стан цієї опції з Disable («Відключений») на Enable («Включено»). Введіть пароль, потім підтвердження.
5
Переходьте до опції Password on boot («Пароль на завантаження»). Встановіть її стан в Enable і введіть необхідні символи. Щоб зберегти зміни, натисніть F10 і Y для подтвержденія.Теперь, щоб увійти в систему, вам потрібно буде ввести цей пароль.
6
Якщо ви його забудете, доведеться скидати настройки BIOS. Вимкніть комп'ютер від електроживлення, зніміть бічну панель. На материнській платі знайдіть круглу батарейку-таблетку - вона живить мікросхему ПЗУ («Постійне запам'ятовуючий пристрій»), в якій якраз зберігаються необхідні налаштування. Вийміть батарейку і перемкніте контакти гнізда викруткою на кілька секунд - таким чином ви знеструмити ПЗУ і зітрете інформацію про налаштування BIOS.