Як вирівняти гриф.

Вирівняти гриф можна різними способами. Все залежить від величини вигину і товщини накладки. Якщо прогин невеликий, менше 2 мм, а товщина накладки достатня, можна просто прострогать накладку. Якщо накладка тонка, а прогин більше 2 мм, такий спосіб неможливий.
Інструкція
1
Для початку визначте лінійкою величину прогину. З накладці витягніть всі лади. Лади можуть бути просто забиті, а можуть бути вклеєні. Якщо лади вклеєні, щоб не розкришити накладку, злегка розмочити клей. Добре допомагає розгладження гарячою праскою. Виймайте лади акуратно. Намагайтеся не пошкодити накладку і лади. Якщо, звичайно, ви не плануєте замінити їх новими. Запам'ятайте розташування кожного лада, не слід їх плутати при складанні.
2
Коли ви зніміть всі лади, ще раз виміряйте прогин грифа. Якщо ви будете знімати дерево тільки з одного боку, ви можете послабити гриф. Тому знімайте дерево з накладки з обох боків від прогину. Не забувайте перевіряти точність своєї роботи. Стругати слід від середини до кінців грифа. Робочий рубанок налаштуйте на зняття стружки мінімальної товщини. Перед роботою ідеально заточите лезо рубанка з доведенням на бруску. Для того, щоб закінчити використовуйте пристосування для вирівнювання ладів. Ні в якому разі не знімайте зайве дерево. Якщо ви добре обробили гриф, лінійка буде прилягати щільно, без зазорів по всій довжині.
3
Після того, як ви обробили гриф, необхідно почистити лади. А ті з них, що виявилися занадто дрібними після процедури, проріжте глибше за допомогою дрібнозубчастої пилою. Якщо пилка буде більше, ніж проріз, то лад буде погано триматися. Якщо лади занадто вільно входять в прорізи, покладіть їх на клей. Лади, запресовані раніше, теж краще покласти на клей. Не використовуйте молоток. Інакше лад буде прогинатися, на ньому з'являться вм'ятини і він сяде нерівно. Краще покладіть вздовж лада невеликої брусочок твердого дерева і вже по ньому виробляти удари молотком, осаджуючи тим самим лад на місці. Під час забивання ладів не тримайте гітару на вазі. Прокладіть повсть або складену в кілька разів тканину між опорою і грифом.
4
Встановіть з боків накладку, відпиляйте лади, щоб вони не дряпали пальці при грі. Після виконання роботи перевірте лади. При необхідності прошліфуйте їх. Приклейте на місце верхній поріжок. поставте струни.
Зверніть увагу
При виконанні струни необхідно зняти.
Гра на дешевій або занадто старою гітарі може отруїти життя не тільки початківцю, але і досвідченому гітаристу. Іноді достатньо всього декількох поворотів викрутки, щоб позбутися від деренчання струн і полегшити гру на інструменті.
Вам знадобиться
  • Гітара, металева пластинка або лінійка (довжина не менше 0.5 метра), викрутка
Інструкція
1
Перевірте, чи є у вашої гітари регулятор прогину грифа (гайка анкера). Вона зазвичай знаходиться або на голівці грифа , або біля основи грифа всередині корпусу гітари. Анкер - це металевий стрижень, який йде уздовж грифа гітари і дозволяє регулювати його натяг.
2
Необхідно визначити прогин грифа вашої гітари. Якщо анкерний стрижень занадто ослаблений, то гітарний гриф має занадто сильний прогин, що ускладнює затискання струн на деяких ладах. Якщо анкерний стрижень перетягнуть, то струни знаходяться дуже близько до ладів, чіпляються за них і деренчать.
3
Перед початком процесу налаштування грифа зніміть струни. Поставте гітару собі на коліна в ігровій позиції. Візьміть довгу металеву смужку або лінійку і покладіть її в центр грифа вздовж всієї його довжини. Перевірте відстань між лінійкою і першим ладом. Якщо воно більше 0.2 мм, то необхідно буде послабити анкер. Якщо більше, ніж 0.5 мм - натягнути анкер. Ці цифри можуть трохи змінюватись, залежно від товщини струн і ваших уподобань.
4
Візьміть викрутку і ослабте або сильніше натягніть гайку, контролюючу натяг анкера. Натяг гайки вигне гриф вгору, ослаблення ж прогнеться гриф вниз. Дійте дуже обережно, не більше? повороту за раз. Кожен раз перевіряйте кут прогину грифа , щоб не пропустити ідеальне положення.
5
Порівняйте відстань від лінійки до грифа ще раз на декількох ладах. Якщо відстань не сильно розрізняється, то дайте гітарі трохи полежати, а потім перевірте ще раз.
6
Досягнувши задовільного результату, поставте струни і насолоджуйтеся новим звуком і зручністю гри на вашому старому інструменті.
Корисна порада
Гайку анкера крутити потрібно дуже обережно, не більше 1/10 - 1/4 повороту за раз