Як лікувати поліп ендометрію. поліп матки лікування.

Поліп ендометрія представляє собою інтенсивне розростання клітин слизової оболонки матки, яке спричиняє утворення злоякісних або доброякісних пухлин. Поліпи виявляють себе кровотечею, болями в нижній частині живота, безпліддям, невдалими спробами ЕКЗ (екстракорпорального запліднення), як правило, вони утворюються групами. Цей діагноз встановлюється за допомогою обстежень в стаціонарі і вимагає обов'язкового лікування.
Інструкція
1
Лікувати поліп ендометрія можна різними способами. Як правило, такий діагноз ставиться через порушення гормонального фону, хірургічних втручань, перенесених абортів.
2
Призначають антибактеріальну та протизапальну лікування протягом 7-10 днів, зазвичай цього буває достатньо. Жінкам, які перебувають у репродуктивному віці, лікарі призначають гормональні протизаплідні засоби курсом прийому 2-3 місяці. Вагітність потрібно планувати відразу після скасування всіх медикаментів.
3
Найпоширенішим методом лікування є хірургічний. Після гистероскопии поліп видаляють в умовах стаціонару. Вся процедура займає небагато часу, зазвичай виконується за допомогою гострої кюретки (скальпеля з гострим наконечником, як лезо), якій «наосліп» вискоблюється вся порожнину матки. Кюретку при цьому тримають вільно, захопивши її руками як кулькову ручку. Інструмент вводять в матку через внутрішній зів і дістають знову, так роблять кілька разів. Обов'язково при цьому захоплюється слизова оболонка з дна матки, її передніх і задніх стінок.
4
Якщо одночасно потрібно видалити поліп ендометрію і поліп цервікального каналу шийки матки, потрібно проводити операцію в два етапи. Спочатку кюреткой вискоблюється слизова шийки матки, не заходячи за внутрішній зів, а потім порожнини матки.
5
Хірургічне втручання проводиться під місцевим наркозом, під контролем гістероскопії. Прилад вводять в порожнину матки і досліджують місця локалізації поліпів. Якщо новоутворення не виявлені, робиться зішкріб слизової і відправляється на дослідження в лабораторних умовах. Це робиться для того, щоб з'ясувати злоякісний або доброякісний був поліп. У разі підтвердження діагнозу пацієнтці призначається додатковий курс протизапальної терапії.
6
Іноді поліпи бувають дуже великі і тоді вдаються до допомоги спеціального приладу - розширювача Гегара, за допомогою якого медики розширюють цервікальний канал до потрібного обсягу. Далі, в порожнину матки оперує лікар-гінеколог вводить спеціальні щипці і з їх допомогою викручує підстава ніжки у поліпа, з нею ж відвалюється тіло поліпа. Після цього місце кріплення ніжки припікає спеціальними складами для запобігання рецидивам.
7
Поліп ендометрія схильний до рецидивів, його можна діагностувати через деякий час знову у однієї і тієї ж пацієнтки. Але в будь-якому випадку поліп потрібно лікувати, оскільки він провокує розвиток багатьох небезпечних для жінки захворювань, таких як рак матки, рак шийки матки, міоми, призводить до безпліддя і непрохідності маткових труб.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=i-SUholTRVE
Корисна порада
Слід пам'ятати, що поліп ендометрія на ранніх стадіях захворювання протікає безсимптомно, тому необхідно відвідувати лікаря-гінеколога не менше 2-3 разів на рік.