Як пофарбувати сорочку.

Часто улюблена річ з часом зношується, линяє від прань і тьмяніє. Улюбленій сорочці можна подарувати друге життя, повернувши їй колишню яскравість за допомогою фарбування. Навіть новачок впорається з нескладною технологією фарбування сорочки в домашніх умовах, не вдаючись до допомоги хімчистки.
Вам знадобиться
  • - емальована або оцинкована посуд (відро),
  • - аніліновий барвник,
  • - пральний порошок,
  • - плямовивідник,
  • - кухонна сіль,
  • - оцет.
Інструкція
1
Готуючи сорочку до фарбування, необхідно вивернути і перевірити всі кишені, відпороти фірмові лейбли, гудзики, пряжки, металеві блискавки. Якщо вона двошаровий, можна для зручності забарвлення розпороти підкладковий шов знизу вироби, щоб усередині не збирався повітря і сорочка не спливала. Перед фарбуванням потрібно випрати сорочку при 30-40 градусах. Зверніть увагу на плями - їх необхідно видалити, особливо жирові. Не використовуйте віджим в пральній машині, а відіжміть несильно річ руками. Вологі волокна тканини більш рівномірно просочуються фарбою. Якщо колір сорочки дуже яскравий, можна прокип'ятити виріб з використанням «персолі» для часткового знебарвлення.
2
Для фарбування в домашніх умовах можна взяти чисту емальований або оцинкований посуд великого обсягу без сколів і дефектів. Місткість повинна бути в 30 разів більше ваги сухої сорочки. Початківцям рекомендується використовувати анілінові барвники для тканини, які підходять для всіх видів волокон. Барвник потрібно насипати в марлю і розвести в 200-300 г підігрітою до 75 градусів води. Потім долийте в ємність повний об'єм води. Опустіть сорочку в посуд в полурасправленном вигляді і доведіть розчин до кипіння. Через п'ятнадцять-двадцять хвилин кип'ятіння в нього всипають кухонну сіль в обсязі двох-п'яти столових ложок для посилення кольору. Чим світліше тон, тим менше солі необхідно і навпаки. Максимальна кількість потрібно для чорного кольору. При цьому виріб необхідно постійно переміщати в посуді дерев'яними щипцями або палицею. Подальше кип'ятіння проводиться протягом півгодини.
3
Після того, як вода охолоне, можна виймати сорочку і полоскати в декількох водах. Перший раз - в теплій, потім можна в прохолодною. При виполіскуванню сорочки з натурального шовку востаннє у воду бажано додати трохи столового оцту для закріплення кольору. Сушити пофарбовану річ найкраще, повісивши її на плічка, щоб уникнути утворення плям і патьоків.
Зверніть увагу
Для фарбування зручна емальований, фаянсовий або глиняний посуд. Мідний посуд непридатна.
Корисна порада
Під час фарбування потрібно стежити, щоб забарвлення виходила рівна, без плям. У розчині не повинно бути грудочок, матерія не повинна утворювати складок.