Як викопати ставок на дачі. Як викопати маленький ставок.

Ставок на дачі вирішить проблему з водою і купанням в жаркий день. З фонтаном і красивою підсвічуванням він перетворить вашу ділянку. Додасть йому неповторну красу. Ідеальне доповнення до водойми - озеленений струмок, який буде насичувати киснем воду. Викопати ставок на дачі - нескладне завдання.
Вам знадобиться
  • - мотузка;
  • - заступ;
  • - совкова лопата;
  • - тачка;
  • - 3 пластикові труби;
  • - поліетиленова плівка;
  • - декоративний камінь.
Інструкція
1
Для пристрою невеликого ставка необхідно вибрати місце. Ділянка повинна бути віддалений від дерев, щоб ставок не засмічувався обсипалася листям.
2
Візьміть довгу мотузку і намітьте контури ставка, який повинен бути на 30 сантиметрів далі задуманого водойми.
3
Зніміть верхній шар грунту. Спочатку скористайтеся заступом, далі - совковою лопатою, видаляючи розпушену грунт. Землю складайте в поставлену поруч тачку. Верхній шар рослинного грунту можете укласти під кущі смородини, малини або під плодові дерева.
4
Зніміть другий шар землі. Складіть його окремо - він вам стане в нагоді для вирівнювання грунту ложа в ставку.
5
Для зняття самого нижнього шару вам знадобиться Кіркомотига, оскільки грунт в підставі кам'яниста. Цей грунт також складіть окремо. Він може послужити субстратом для рослин у воді.
6
Ложе ставу плануйте з великою точністю. Воно повинно бути всюди рівної глибини. При неоднаковою висоті вода може проливатися в низькому місці.
7
Якщо ви запланували площа ставка 3,5 кв.м, то глибина його повинна бути - 0,5 м. Надайте вашому ставку напівкруглу або овальну форму.
8
Зробивши основу для ставка, підведіть до неї труби. Дві труби з пластику забезпечуватимуть необхідну циркуляцію води. Третю трубу підведіть для скидання води, якщо вона буде переливатися зі ставка під час дощу. Вона повинна бути доступна для очистки. На зимовий період зливайте воду зі ставка, а труби перекривайте.
9
Візьміть поліетиленову плівку товщиною 1 мм і застеліть ставок. Якщо не буде вистачати плівки на всю площу, то склейте вологостійким клеєм дві штуки. Вибираючи колір плівки, не забувайте, що від нього залежатиме відтінок вашого дачного ставка. Заповніть котлован водою.
10
При бажанні встановіть в середині ставка маленький фонтан. В магазині знайдете спеціальний насос для пристрою фонтанів. Максимальний ефект від такого фонтану буде, якщо влаштуєте різнокольорову підсвітку. Для цього вам знадобиться трансформатор низької напруги від 12 до 36 вольт.
11
Берег ставу прикрасьте галькою або декоративним каменем. Через два тижні не забудьте прикрасити ваш дачний ставок плаваючими рослинами: водяним гіацинтом, водокрас жаб'ячим.