Як написати характеристику - подання на вчителя.

З необхідністю написання характеристики-подання стикаються керівник освітньої установи або колеги педагога при підготовці до конкурсу педагогічної майстерності або до ювілею вчителя. Її потрібно скласти таким чином, щоб підкреслити всі досягнення педагога, а також його особистісні якості.
Інструкція
1
Написання будь характеристики починають з повідомлення прізвища, імені, по батькові того, на кого складається документ.
2
Напишіть, яку освіту у вашого колеги, скільки років і за якою спеціальністю він працює в школі.
3
Відзначте його компетентність у роботі з дітьми: чи вміє налагоджувати відносини з дитячим колективом, чи правильно поводиться в конфліктних ситуаціях, чи здатний їх уникати.
4
Охарактеризуйте уроки вчителя: як проходить до урочна підготовка, наскільки різноманітні вони за формою і змістом, який рівень комфортності на них.
5
Можна відзначити також те, що вчитель систематично дає відкриті уроки, виступає на семінарах і педагогічних радах, ділиться своїми напрацюваннями та майстерністю, консультує молодих колег.
6
Якщо педагог є розробником нової методики в навчанні або автором друкованих робіт з впровадження нових технологій в освіті, то це важливе зауваження для характеристики-подання.
7
Обов'язково відобразіть участь у конкурсах педагогічної майстерності та досягнуті вчителем результати.
8
Напишіть, як налагоджена робота з батьками, чи є взаєморозуміння і підтримка.
9
Необхідно представити колегу і як людину, відзначити позитивні якості (чуйність, витримку, дружелюбність) і познайомити з його захопленнями і талантами. Наприклад, вчитель добре співає і виступає зі шкільним хором або пише вірші і декламує їх на творчих вечорах.