Як виховати цуценя тер'єра.

Спочатку тер'єри були мисливськими собаками. Вони відмінно проявляли себе в лові норних тварин. Зараз більшість представників цієї породи декоративні, «диванні» домашні вихованці. А той- тер'єра модниці взагалі перетворили на престижний аксесуар.
Інструкція
1
Виховання цуценя будь собаки, і тер'єра в тому числі, починається з привчання до клички. Зробити це можна під час годування малюка. Покладіть трохи корму в миску і кличте маленького тер'єра на ім'я. Він обов'язково прибіжить до ніг господаря. Погладьте його по голові, поставте миску на підлогу і похваліть. Найкмітливіші малюки запам'ятовують своє ім'я вже на третю добу навчання. А деяким на це потрібно до двох тижнів.
2
Наступна обов'язкова команда для щеняти - «не можна» або «фу». Якщо малюк гризе взуття або меблі, кусається, ганяє інших домашніх тварин, це потрібно строго припиняти. Візьміть цуценя за загривок, зупиніть його, акуратно посадіть на підлогу. Твердо скажіть «фу» або «не можна». Заберіть предмет з пащі. Якщо маленький тер'єр послухався, почастуєте його ласощами. Відпрацювати цю процедуру потрібно до такої міри, щоб собака негайно припиняла будь-яке заняття, почувши ці команди.
3
Навчити собаку команді «до мене» обов'язково в перші місяці її життя. Цей навик допоможе уникнути неприємних ситуацій на прогулянках. Кличте цуценя по імені, додаючи «до мене». При цьому поплескуйте по стегну рукою. Коли малюк підійшов, дайте йому смачний шматочок. Так він дуже швидко зрозуміє сенс цієї команди.
4
Ще один необхідний навик - охайність. Привчати цуценя до туалету на вулиці потрібно після 2,5 місяців, коли зроблені всі щеплення. Спочатку малюка доведеться виводити у двір часто - 5-6 разів на день. Робити це потрібно відразу після їжі і сну. Коли собака зробить свої справи - обов'язково хваліть її. Носіть з собою ласощі і пригощайте цуценя. Приблизно до 3-3,5 місяців маленький тер'єр стане справляти нужду тільки на вулиці. Хіба що вночі залишить на підлозі пару калюж. Але до 6 місяців все собаки повинні перестати бруднити в будинку.
5
Команди «лежати», «сидіти», «апорт» та інші декоративним собакам викладаються за бажанням. Найголовніше - навчити цуценя «ввічливості». Він не повинен голосно гавкати просто так, кидатися на людей та інших тварин, псувати речі.
Той-тер'єри сьогодні на піку своєї популярності. Ці маленькі милі собачки спокійно сидять на руках своїх гламурних господинь, не гавкають і не ходять в туалет в громадських місцях. Відразу і не подумаєш, що за такою поведінкою собачки варто серйозне виховання. Але, саме так - заводячи той- тер'єра , будьте готові до того, що доведеться приділити деякий час і увагу вихованню собачки, тому що незалежно від свого розміру, розпещений або озлоблений вихованець здатний доставити власникові масу неприємностей.
Інструкція
1
По-перше, привчите маленького тойчики до домашнього туалету. Собачка настільки мала, що їй буде зручно ходити в лоток з наповнювачем або газеткою, і вам не доведеться зайвий раз мокнути під дощем або вставати раніше, щоб вигуляти вихованця. Щоб навчити той- тер'єра користуватися туалетом, обмежте простір цуценя однією кімнатою, в якій постеліть кілька газет або пелюшок. Маленький щеня найчастіше просто не може контролювати свої позиви, так що якщо песик промахнеться і зробить калюжу поруч з газеткою, строго скажіть йому «не можна», промокніть пелюшку в лужице і покладіть її в лоток, щоб наступного разу щеня по запаху міг знайти туалет. Обов'язково похваліть собаку за «влучення в ціль», дайте шматочок печива або сиру. З часом прибирайте зайві газетки, поки не залишиться одна.
2
Паралельно привчайте цуценя до власного місця. Наприклад, Тояма дуже подобаються плюшеві будиночки, які є в будь-якому зоомагазині. Не дозволяйте цуценяті спати на вашому ліжку або улюбленому дивані, якщо не хочете, щоб доросла собака потім займала це місце.
3
Привчіть тоя з дитинства носити нашийник. Це потрібно для його ж безпеки - на вулиці ви завжди зможете контролювати пересування собаки. Починайте з легкого вільного нашийника на пару хвилин в день, потім збільшуйте час і потроху перестегівайте нашийник до потрібного розміру.
4
Так як ви, ймовірно, досить часто будете з'являтися з той-тер'єром в суспільстві, навчіть собаку не гавкати, коли не потрібно. Дійте за допомогою суворого «не можна» або, навпаки, просто ігноруйте гавкіт, якщо вважаєте, що ваша собачка таким чином хотіла звернути на себе внімніе.
5
Виховуючи той- тер'єра , пам'ятайте, що ні в якому разі на цю собачку не можна кричати, а вже тим більше не можна шльопати і бити. Тільки розумної строгістю, заохоченнями, а найголовніше, щирою любов'ю, ви зможете зробити вашого вихованця охайним, спокійним і ласкавим.