Як посіяти конюшина.

Клевер - відмінний медонос, але його сіють ще з кількох причин. Він утворює густий красивий почвопокровний килим; визнаний хорошою кормової культурою для сільськогосподарських тварин; є сидератом, збагачує землю присадибної ділянки азотом і органікою. Агротехніка вирощування цієї рослини не відрізняється особливою складністю: достатньо своєчасних поливів і розпушування.
Вам знадобиться
  • - Грунт;
  • - Семена;
  • - Добрива;
  • - Вода;
  • - Лопата;
  • - Лейка.
Інструкція
1
Підготуйте землю. Клевер - досить невибаглива рослина, проте краще росте на сонячних ділянках і дає справжній "килим" із зелені та квітів на пухких, заправлених органікою грунтах. Добрива краще вносити з осінньої перекопкой з розрахунку 4-5 кг перепрілого гною на кожен кв.м. ділянки. Разом з гноєм має сенс внести 6-7 г подвійного суперфосфату і 3-5 г калійних добрив. Навесні, до відростання зелених пагонів, можна буде внести 4-5 г сечовини, розкидавши гранули на поверхні землі.
2
Виберіть для посіву конюшини теплий осінній день. Вкрай бажано, щоб температура повітря вже не піднімалася вище 15 градусів тепла, інакше існує ризик, що рослина рушить в ріст і загине від морозу. З причини того, що насіння досить дрібні, їх рекомендується розмішати з чистим річковим піском у пропорції 1: 3 і висіяти в борозенки, прокреслені на відстані 10-15 см один від одного. При бажанні можна сіяти конюшина і врозкид, але в цьому випадку збільшитися витрата насіння.
3
Підгодуйте рідким гноєм. Робити це треба навесні, коли стовпчик термометра не опускатиметься нижче 5-7 градусів тепла і молоді пагони конюшини рушать в зростання. Для приготування добрива розведіть 15 кг коров'яку в 30 л води, накрийте поліетиленовою плівкою, зав'яжіть, щоб не допустити доступу кисню, залиште на тиждень. Після часу плівку зніміть, добриво перемішайте, розведіть водою в співвідношенні 1: 5 і підгодуйте молоді пагони конюшини.
4
Обприскайте ділянку розчином інтавір або обробіть іншим засобом від шкідливих комах, коли конюшина увійде в пору бутонізації. Щоб рожево-червоні квітки і смарагдова зелень вас радувала якомога довше, підгодуйте конюшина деревною золою. Вона містить калій, магній і багато інших корисних речовин, що сприяють кращій вегетатики, а також захищають квіти конюшини від хвороб.