Як лікувати пиодермию.

Піодермією називають гнійничкові захворювання шкіри різного ступеня тяжкості, викликані стафілококами, іноді стрептококками. При стафілококової інфекції зазвичай уражуються волосяні фолікули, потові і сальні залози. Характер перебігу даного захворювання та його тяжкість залежать від глибини вогнищ запалення, а також від стану шкіри (наявності супутніх захворювань, наприклад).
Вам знадобиться
  • - квітки ромашки;
  • - шавлія;
  • - м'ята;
  • - антибіотики.
Інструкція
1
При наявності множинних вогнищ загальне миття тіла не рекомендується, а при одиночних питання вирішується індивідуально. Обов'язкове часта зміна білизни. Всі предмети гігієни (рушники, гребінці і так далі) повинні бути особистими, ніхто інший ними користуватися не повинен. Також необхідно щодня підстригати нігті і змащувати їх йодної настойкою. Шкіру навколо самих вогнищ потрібно протирати камфорним або саліциловим спиртом.
2
остіофоллікуліт і фолікуліти можна розкривати тільки стерильною голкою. Потім їх необхідно обробити аніліновими фарбами. Після очищення всіх виразок накладіть на них пов'язки з мазями, що містять антибіотики. Невскрившіеся фурункули потрібно покрити чистим ихтиолом.
3
У тому випадку, якщо фурункули локалізуються на шиї або особі, необхідно приймати всередину антибіотики або сульфаніламіди. Карбункули потрібно розкривати тільки хірургічним шляхом, а після - накладати антисептичні і гіпертонічні пов'язки. Вогнища імпетиго ви повинні змастити аніліновими фарбами, а також мазями з антибіотиками (при бульозної імпетиго попередньо розкрийте бульбашки).
4
При важких і хронічних формах захворювання знадобиться специфічна терапія (аутовакцина, стафілококова полівакцина, анатоксин, антистафілококовий плазма і гамма-глобулін, багато іншого). Однак неспецифічна терапія (пирогенная, аутогемотерапия) теж зайвою не буде. Знадобиться ще й фізіотерапія, вітаміни. До речі, лікування бажано проводити під наглядом лікарів у стаціонарі.
5
У зв'язку з тим, що пиодермия - це захворювання інфекційне, то і в народному лікуванні буде використовуватися трави, які мають сильну протизапальну і протимікробну дію. Існує один простий рецепт, який допоможе вам впоратися з цією хворобою. Треба взяти 10 гр квіток ромашки, шавлії і м'яти (все в сушеному вигляді). Залийте їх 500-ми гр окропу, перемішайте. Наполягайте відвар протягом години, потім процідіть. Застосовуйте його для протирання уражених ділянок шкіри.