Як купати новонародженого в перший раз.

Купання новонародженого є гігієнічною процедурою, яка підтримує чистоту шкіри малюка і зберігає його здоров'я. Багато дітей із задоволенням сприймають цю водну процедуру, оскільки вона нагадує їм ще не забуту внутрішньоутробну середу.
Вам знадобиться
 • дитяча ванночка,
 • ківш для ополіскування,
 • кип'ячена вода (37оС),
 • дитяче мило,
 • фланелева рукавиця,
 • дві пелюшки,
 • засоби для вечірньої обробки пупка і шкірних складок (масло або присипка),
 • одяг після купання.
Інструкція
1
Купати новонародженого можна відразу після виписки з пологового будинку за умови, що в цей день не було зроблено щеплення. Купати краще в один і той же час, бажано перед вечірнім годуванням. Це сприяє хорошому сну і поступово привчає малюка до режиму. Температура у ванній кімнаті повинна бути не менше 24оС, температура води - 37оС.
2
Покладіть на дно ванночки складену в кілька разів пелюшку, а потім налийте води. Виміряйте її температуру ще раз термометром. Якщо у малюка шкіра з висипаннями або роздратуванням, то можна додати у воду розведений заздалегідь слабкий розчин марганцівки або відвар череди.
3
Візьміть малюка так, щоб його голова лежала на одній руці, а інший підтримуйте його під сідниці. Опускайте у воду поступово, з ніжок. Голова і верхня третина грудей малюка повинні бути над водою. Щоб малюк не замерз, весь час обполіскуйте його водою з ванночки.
4
Намильте голову дитячим милом. Обережно змийте його, щоб воно не потрапило на обличчя і в очі. Далі вимийте область за вушками, складки на шиї, під пахвами і в паху. Обполосніть все намилені місця водою. Вимийте статеві органи (у дівчаток в напрямку спереду назад). Наприкінці купання обполосніть заздалегідь приготованою водою (на 1оС нижче тієї, що для купання) спочатку голову, а потім все тіло.
5
Загорніть малюка в пелюшку і рушник. Промокають рухами просушіть всю шкіру і приступайте до обробки особи, пупка і шкірних складок.
6
Змочіть два ватних кульки в теплій кип'яченій воді і протріть ними по черзі кожне око від зовнішнього кута до носа. Іншим ватним кулькою протріть все обличчя малюка. Перевірте носові ходи. При необхідності прочистіть їх ватними джгутиками, змоченими у воді або маслі. Обробіть всі природні складки (присипкою або маслом) і пупок (3% перекисом водню, а потім розчином зеленки).
7
Купати малюка з милом необхідно один раз на тиждень. В інші дні для купання достатньо звичайної кип'яченої води. Вся водна процедура повинна бути не більше 7 хвилин.
Корисна порада
Щоб купання завжди залишалися для дитини задоволенням воно має бути регулярним.
Після виписки з пологового будинку, як тільки заживе пупкова ранка, дитині слід влаштовувати щоденні вечірні ванни перед сном. Перше купання пов'язано з хвилюванням і численними питаннями батьків, як це зробити правильно і з користю.
Вам знадобиться
 • - помічник;
 • - дитяча ванна;
 • - відвар ромашки або розчин марганцю;
 • - термометр;
 • - тепле , великий рушник;
 • - миючий засіб для купання немовлят;
 • - марлева ганчірочка або махрова рукавичка;
 • - глечик з кип'яченою водою в 35-36 градусів для обливання.
Інструкція
1
Поставте ванночку на 2-3 табуретки в ванном приміщенні, якщо у вас немає більш надійного пристосування. Звичайно, при великій потребі можна поставить ванночку на дно ванни або навіть викупати в ній дитини. Але це дуже незручно, тому буде велике навантаження на вашу спину і руки, що може призвести до травмоопасной для немовляти ситуації.
2
Приготуйте миючий засіб для тіла і для волосся (використовуйте тільки спеціальний засіб для купання немовлят), велике, тепле, махровий рушник, в яке ви потім загорнете немовляти. У кімнаті біля дитячого ліжечка покладіть заздалегідь чисті пелюшки і чепчик, присипку, крем.
3
Налийте у ванночку кип'яченої води, охолодженої до 37 градусів (перевіряйте термометром, а не ліктем!). Можна додати відвар ромашки або розчин марганцю до рожевого кольору.
4
Роздягніть дитини в ліжечку або на пеленальном столику (у ванній це буде не безпечно!) І в одній пелюшці принесіть в купальню. Обов'язково мийте немовляти з помічником. Краще всього, якщо це буде більш досвідчена жінка, а й допомогою чоловіка нехтувати ні в якому разі не варто.
5
Купайте малюка не більше 7-8 хвилин. Перед початком процедури промийте зовнішні статеві органи, а потім повільно опускайте у воду, тримаючи на лікті напівзігнутої лівої руки. Занурте дитини до верхньої частини грудей. Голова, шия і ключиці повинні залишатися над водою. Підтримуйте малюкові голівку і спинку.
6
Дайте немовляті звикнути до води. Потім починайте обмивати його. У перший раз необхідно вимити дитини з миючим засобом, а потім застосовують його не більше 2-х разів на тиждень при щоденних водних процедурах.
7
Мийте дитини марлевою ганчірочкою або махрової рукавичкою. Їх легко прати і кип'ятити, вони м'які і не зашкодять ніжну коду малюка. Мийте дитини в наступній послідовності: волосся від чола до потилиці, за вухами, шию, пахви, долоні, тулуб, пахову область, сідниці, ноги. Потім дитину переверніть і вимийте спинку і шию ззаду.
8
Уважно стежте під час процедури за положенням дитини. Вода не повинна потрапляти йому в вушка і тим більше в рот. Тому немовля повинен знаходитися на лівому передпліччі купається.
9
На закінчення обіллєте дитини з глечика кип'яченою водою, температура якої повинна бути на 1-2 градуси нижче, ніж у ванні. Загорніть малюка в рушник з головою.
Зверніть увагу
При НЕ зажівшей пупкової рани купати дитину не рекомендується. У таких випадках краще всього проводити процедуру обтирання вологим рушником.
Корисна порада
Після купання швидко обробіть і сповийте малюка, надіньте чепчик і відразу приступайте до вечірнього годівлі. Тоді ваш малюк швидко і міцно засне.