Як виростити розсаду полуниці з насіння. Як вирощувати полуницю насінням.

Щоб виростити розсаду полуниці з насіння , необхідно правильно підготувати грунт. Зазвичай для розсади використовують садову грунт і компостну землю в рівних пропорціях. В нашому випадку в суміш необхідно додати близько 10% золи, одержаної від спалювання дерев листяних порід. Саме зола дасть необхідні поживні елементи, завдяки яким молоді саджанці виростуть здоровими і сильними.
Вам знадобиться
  • - грунт;
  • - насіння;
  • - добрива;
  • - вода;
  • - лопата;
  • - лійка.
Інструкція
1
Підготуйте ємності для вирощування розсади полуниці. Це можуть бути спеціальні силіконові ящики, але якщо їх немає, підійдуть і звичайні літрові пакети з-під соку або кефіру, обтягнуті зсередини плівкою. В днищах пакетів зробіть наскрізні отвори, які не дозволять скупчуватися зайвої рідини при поливі.
2
Змішайте в рівних пропорціях садову і компостну землю, додайте золу, добре полийте, набийте в ящики і дайте вистоятися 2-3 дні. За цей час грунт злегка осяде. Додайте її, щоб поверхня виявилася врівень з бортиками ящиків або пакетів.
3
Замочите насіння в слабкому розчині «Ідеалу» або будь-якого гумінових добрив. У квіткових магазинах практично повсюдно зустрічаються суміші, призначені для пророщування насіння. Перенесіть ємність з замоченими насінням ближче до вікна, їх треба трохи загартувати. Оптимальна температура - 15-16 градусів. Через 2-3 дня набряклі насіння можна висаджувати. На жаль, схожість у насіння полуниці неважлива і становить не більше 35-40%, що необхідно врахувати при посіві. Рекомендується садити в борозенки, прокреслені на відстані 3-4 см один від одного, і сіяти суцільним поруч.
4
Накрийте ящики з посіяними насінням поліетиленовою плівкою. Перенесіть у відносно тепле місце на 4-5 днів. Обов'язково щодня провітрюйте грунт, щоб проклюнулися паростки «не звариш». Коли з'являться сім'ядольні листя, покривний матеріал має сенс зняти, а ящики перенести в світле приміщення. Але прямих сонячних променів на цій стадії вирощування розсади краще уникати, інакше ніжні листи можуть одержати справжні опіки. На світ розсаду можна виставити по закінченні тижня після сходів.
5
пікірують полуницю в окремі горщики у фазі третього справжнього листка (не рахуючи сім'ядольних листків). Грунт підготуйте, як це було описано вище, замість золи на кожен кілограм землі внесіть 2-3 г будь-яких комплексних добрив, що містять суперфосфат, азот і калійну сіль. Після пересадки рослини полийте водою кімнатної температури, але намагайтеся лити її під корінь, щоб не мочити листя. Обов'язково приберіть пересаджену розсаду від світла - сонячні промені найближчі 2-3 дні для неї згубні. Подальший догляд за рослинами зводиться до полив і розпушування. За тиждень до пересадки на постійне місце полуницю має сенс підгодувати деревною золою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VFRTeOt-SIk
Зверніть увагу
Як вирощувати полуницю з насіння. Багато садівники пробують зараз вирощування полуниці з насіння, але не кожному це вдається. Не так-то просто виростити хорошу полуницю з насіння, хоча якщо займатися цією справою серйозно, то і на розсаді полуниці можна заощадити, і оновлення сортів на дачі призвести.
Корисна порада
Звикли ми якось до того, що полуницю розмножують вусиками, пасинками і пересадками. Але ж існує ще один дуже захоплюючий і не менш продуктивний спосіб розмноження - вирощування полуниці з насіння. Якщо ви живете в південному регіоні, спробуйте також виростити ківі. Поєднання цих двох плодів у варенні дає чудовий ефект.