Як перевозити кроликів.

Транспортування кроликів - складне і відповідальне захід. Щоб вихованці в дорозі не постраждали, добралися до пункту призначення здоровими і без втрат, слід дотримуватися вимог до перевезення кроликів.
Інструкція
1
У яких би цілях і якими б способами ви не перевозили кроликів (залізничним або водним, автомобільним або повітряним транспортом), вам слід отримати специфікацію із зазначенням породи, статі, вушного номера, ваги і віку. Перед транспортуванням потрібно зробити всі обов'язкові щеплення і отримати ветеринарну картку, ветеринарне свідоцтво або довідку про щеплення. Дані документи дійсні не більше місяця, а довідка з ветклініки зазвичай має силу 3 дні.
2
На великі відстані (наприклад, для продажу) кроликів перевозять у спеціальних транспортних ємностях для дрібних тварин. Це звичайно легкі повітропроникні ящики з вологонепроникним дном. Для кроликів середніх порід ящик повинен бути шириною - від 25 см, довжиною - від 50 см і висотою - від 30 см. У кришці монтується дверцята з великою кількістю отворів для вентиляції. По довжині клітина розгороджується на 8 рівних відділень.
3
Якщо для транспортування великої кількості кроликів використовуються залізничний транспорт, вагони слід попередньо перевірити на обробку дезинфекційно-промивальної станції, достатнє провітрювання. Під час руху вагона, заповненого клітинами з кроликами, вентиляцію слід здійснювати через двері та вікна з одного підвітряного по ходу руху боку. Можна відкривати одночасно всі двері і вікна тільки на стоянках в дуже жарку погоду. Якщо транспортування здійснюється в холодну пору року, вагон слід вентилювати тільки через двері.
4
При перевезенні кроликів на автомашині на короткі відстані їх можна транспортувати без клітин, групами по 10-15 штук. Розгородити кузов на кілька відділень і розсадите в них тварин. Кузов накрийте сіткою або брезентом, щоб кролики не вистрибували. У спекотну погоду тварин слід транспортувати або вночі, або рано вранці.
5
На час шляху забезпечте кроликів свіжим сіном. Якщо належить далека дорога (більше 5 днів), обов'язково передбачте гарантійний запас кормів більш ніж на 7-8 днів. Намагайтеся дотримуватися той же звичний кроликам порядок і годинник годування під час перевезення. У спекотну погоду стежте за постійним наповненням поїлок водою.
6
Для транспортування невеликої кількості кроликів повітряним транспортом слід попередньо уточнювати умови провезення безпосередньо в авіакомпанії. Деякі компанії забороняють транспортування тварин, деякі мають спеціальні багажні відсіки для цього, а інші авіаперевізники (якщо кроликів зовсім мало - до 10 штук) дозволяють брати їх з собою в салон. У кожного авіаперевізника може бути свою вимогу до клітки.
7
Після транспортування кроликів негайно пересадити в заготовлені клітини, огляньте кожного і залиште на 4-денний карантин. Годувати перевезених тварин слід звичним їм раціоном і в один і той же час, що й завжди. Поводитися з ними слід дбайливо і уважно, оскільки вони порушені і поки звикають до нових господарів. Якщо серед привезених кролів не виявлено млявих і хворих, то після огляду ветлікаря їх підселюють в загальне господарства.
Корисна порада
Не рекомендується транспортувати кроликів молодше 4-х місяців, хворих тварин або підозрюваних на захворювання, кролікоматок від 10 днів вагітності.