Як сфотографувати свічку.

У портфоліо кожного поважаючого себе фотографа повинні бути деякі «обов'язкові» знімки. Як то: знімок повного Місяця і обов'язково «з кратерами», знімок нічного міста з якою-небудь висотки, кілька знімків, де фотограф експериментує з великою витримкою і звичайно ж, знімок полум'я свічки.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат;
  • - свічка;
  • - темна кімната;
Інструкція
1
Підберіть фон. В якості фону при зйомці яскравого полум'я свічки добре підійде будь темна тканина (краще всього чорна). Це посилить відчуття контрасту. Спробуйте використовувати оксамит, велюр, полотняну тканину темних відтінків, щоб на знімку можна було розгледіти фактуру самої тканини.
2
Підберіть оригінальний свічник, якщо плануєте, щоб свічка в кадрі була «в повний зріст». Цікаві варіанти свічників можна знайти комісійних магазинах або на блошиних ринках. А можливо, вам вдасться «відкопати» щось серед старих бабусині речей або на горищі свого дачного будиночка. Підсвічник повинен бути по-справжньому унікальним.
3
Виключіть можливість потрапляння додаткового світла в кадр. Для цього знімайте в повній темряві. Закрийте вікна шторами. Вимкніть на фотоапараті режим РК-екрану. Знімайте, використовуючи видошукач.
4
Переведіть фотоапарат в режим ручних налаштувань. Відкрийте діафрагму на максимальне значення. Витримку, навпаки, зробіть короткою, якщо хочете зняти «застигле» полум'я. Встановіть мінімальне значення ISO. Якщо ваша мета - отримати «вогненний шлейф», тоді, навпаки, задайте велике значення витримки. Поставте фотоапарат на штатив, щоб вийшов чіткий знімок.
5
Слідкуйте за різкістю зображення. Не сподівайтеся на Photoshop, в якому «потім можна все підтягнути». Хорошу різкість і контрастність знімка можна зробити в момент самої зйомки за допомогою грамотного використання ручних налаштувань. Пора ставати серйозним фотографом.
6
Експериментуйте зі світлом. Можете зробити кілька знімків у неповністю затемненій кімнаті. Додайте одне джерело освітлення. Спробуйте включити в свій натюрморт ще кілька предметів (книгу, папір і перо, троянду і т.п.). Зробіть портрет красивої дівчини зі свічкою. Сміливо експериментуйте. Краще завжди мати кілька варіантів, з яких ви потім зможете вибрати найвдаліший.
Зверніть увагу
Навіть не намагайтеся зробити знімок палаючої свічки з рук, тільки якщо того не вимагає витончена творча задача, яку ви собі поставили. Завжди використовуйте штатив для студійної зйомки, тим більше коли знімаєте нерухомі предмети. Вам обов'язково знадобляться ваші вільні руки.
Корисна порада
Спробуйте зняти полум'я в русі. Встановіть на фотокамері велику витримку. Візьміть свічку в руку і натисніть кнопку спуска. Побачите, які химерні візерунки залишить полум'я свічки на отриманому знімку.
Створення астрофотографії можливо і без застосування професійної фототехніки. Для створення якісного знімка місяця необхідно засвоїти кілька принципів, а також правил ручного налаштування фотоапарата.
Інструкція
1
Щоб зробити виразний знімок місяця в нічний час, необхідно дочекатися, коли настане повний місяць. Саме в цей період часу супутник здається найбільш розбірливим і рельєфним, стають видні кратери і моря. В даному стані місяць перебуває протягом двох днів.
2
Для отримання якісного знімка слід придбати штатив для фотоапарата. При великому збільшенні кожне мінімальний рух рук впливатиме на чіткість зображення. Ніжки штатива повинні стояти стійко, тому необхідно вибирати рівну поверхню для установки.
3
При можливості фотоапарата слід використовувати таку функцію, як автозапуск, або можна вдатися до дистанційного управління пультом. При будь-якому тактильному взаємодії з камерою фотографія може розмазаним.
4
Встановіть в камері ручний режим роботи, відключіть спалах. Автопрограми часто не можуть самостійно визначити потрібні налаштування для фотознімку місяця, тому вона виходить, як однотонне біла пляма.
5
Важливим є налагодження ручного фокусування на потрібний об'єкт. Якщо в камері немає даної функції, то доведеться неабияк постаратися, щоб налаштувати правильний фокус.
6
Поставте рівень світлочутливості на мінімум. ISO матриці повинна коливатися в межах 100-200. Деяким камерам властиво давати при такому рівні світлочутливості велика кількість шумів на знімку. Тому по необхідності збільшіть заданий рівень.
7
Встановіть максимальний час витримки. Під час автозапуску зйомки на витримці намагайтеся не чіпати техніку. Навіть найменше рух штатива або камери призведе до того, що фото стане каламутним.
8
Встановіть діафрагму в межах f8-f16. Дані значення є оптимальними для збільшення різкості знімка. Однак для кожної окремої камери характерні свої індивідуальні особливості. Намагайтеся більше експериментувати, щоб дізнатися про якість фотографій при різних умовах.
9
Місяць також можна фотографувати в денний і вечірній час, коли сонце ще не зайшло. В даному випадку можна використовувати авторежим, поєднаний зі спалахом. Фотознімки місяця, завдяки яскравій природної освітленості, виходять ефектними і розбірливими. Якщо ж ви вибираєте ручний режим, то дотримуйтесь вищевказаним інструкціям. При цьому слід поміняти лише рівень світлочутливості, поставивши його на максимум.