Як усунути вірус в комп'ютері.

Комп'ютерний вірус - програма, яка завдає шкоди комп'ютеру. Він може виконувати різні дії без дозволу користувача. У тому числі блокувати роботу тієї чи іншої програми або повністю операційної системи. Позбавлятися від вірусів потрібно якомога швидше.
Вам знадобиться
  • -антівірус;
  • -лечащіе безкоштовні утиліти;
  • -програма procexp;
  • -LiveCD;
  • -жорсткий диск з встановленої ОС.
Інструкція
1
Якщо вірус не блокує роботу з комп'ютером, запустіть встановлений антивірус. Встановіть сканування всіх жорстких дисків. У тому числі знімних або карт пам'яті. Якщо вірус буде знайдений, програма запропонує вилікувати його, відправити в карантин або видалити. Якщо ви впевнені, що таку програму ви не встановлювали на комп'ютер, виберіть функцію видалити.
2
Якщо на комп'ютері немає антивіруса, скачайте безкоштовні лікуючі утиліти з офіційних сайтів виробників антивірусів. Запустіть їх. Видаліть знайдені віруси.
3
Якщо вірус заблокував роботу в браузері, видалити його можна і без антивіруса. Зайдіть в папку WINDOWS на тому жорсткому диску, на якому встановлена операційна система. Потім в папку system32. У ній виберіть папку drivers. Потім зайдіть в etc.
4
Там ви побачите файл hosts. Відкрийте його за допомогою блокнота. Видаліть все, що буде йти після строчки 127.0.0.1 localhost. Збережіть зміни. Потім перезавантажте комп'ютер. Вірус буде видалений. Після цього на всякий випадок перевірте комп'ютер будь-яким антивірусом.
5
Якщо посередині робочого столу знаходиться банер, який не дає вам працювати, потрібно увійти в комп'ютер в безпечному режимі. Потім запустіть будь антивірус або лікує утиліту. Видаліть всі знайдені віруси і запустіть комп'ютер в звичайному режимі.
6
Якщо банер закриває не весь робочий стіл, його можна видалити і вручну. Встановіть програму procexp. Запустіть її. Пересуньте так, щоб було видно всі запущені процеси. Знайдіть вірус. Як правило, він виділяється яскравим кольором. Знайдіть папку, де він знаходиться.
7
Зайдіть в цю папку. Зробіть все невидимі папки видимими. Видаліть вірус і почистіть корзину. Такий варіант підходить тільки для звичайної завантаження операційної системи. Якщо ви зайшли в безпечному режимі, вірус буде неактивний. І, відповідно, бачити його ви не будете.
8
Якщо немає можливості виконати жодна дія, потрібно запустити операційну систему з іншого диска. Запустіть ОС з LiveCD. Запустіть повну перевірку на віруси антивірусом або лечащей утилітою. Видаліть вірус.
9
Підключіть інший жорсткий диск з встановленою операційною системою. Запустіть ОС з нього. Проскануйте всі жорсткі диски за допомогою антивірусу або лечащей утиліти. Видаліть вірус.
Зверніть увагу
Як тільки ви зрозуміли, що на комп'ютері знаходиться вірус, відключіть його від локальної мережі, якщо вона є.
Корисна порада
Позоставте дію антивіруса доти, поки не завершиться повне сканування всіх дисків.