Як годувати маленького поросяти. порося Як годувати.

Від правильного годування маленьких поросят залежить їх успішний ріст і розвиток. Для вигодовування існують свої правила і таблиця введення в раціон нових кормів. Підгодівлю слід починати, коли малюки ще перебувають з матір'ю. Це дозволить скоротити інтенсивні втрати живої ваги свиноматки, привчити поросят до самостійного прийому їжі і збільшить їх вага в 6 разів до моменту повного відлучення в два місяці.
Вам знадобиться
  • - коров'яче молоко;
  • - кип'ячена вода;
  • - сінна труха;
  • - відварні коренеплоди;
  • - вівсяний кисіль і кашка;
  • - кропива;
  • - бобове сіно.
Інструкція
1
Вже з третього дня після народження маленьким поросятам необхідно поставити корито по їх зростанню з чистою кип'яченою водою, з п'ятого дня - тепле коров'яче молоко, з восьмого - вівсяний кисіль і варену вівсяну кашу. Варити її потрібно дуже рідко, на цільному коров'ячому молоці. З 10 дня в раціоні повинно з'явитися бобове сіно - його необхідно дрібно нарізати і поставити в окреме корито. Якщо з якихось причин порося залишився без свиноматки, годувати його слід з пляшечки з соскою 14 раз в день теплим коров'ячим молоком.
2
З 15 дня раціон збагачується соковитими кормами, коренеплодами, дрібно посіченою свіжою травою. Все коренеплоди повинні бути без шкірки, вареними і розім'ятими. 8 разів на день необхідно замінювати всю підгодівлю свіжої мешанкой. Овочі можна товкти і розбавляти свіжим коров'ячим молоком. Корита ретельно мити і обшпарювати окропом.
3
Обов'язково давати поросятам суху сінну труху і сінної лист. Її можна накладати в корито між годуваннями. Якщо поросята зимові, то як підгодівлю слід використовувати подрібнену кропиву. Це дозволить поповнити запас вітамінів і прискорить ріст тварин.
4
За два місяці від початку підгодівлі на одного поросяти йде 17 літрів незбираного коров'ячого молока.
5
В два місяці поросят переводять на повне самостійне вигодовування. Цей період проходить безболісно, оскільки тварини самостійно їдять.
6
Поросятам продовжують давати цільне молоко, коренеплоди, концентрати, додають вітамінні й мінеральні добавки, ставлять в зону постійного доступу корито з червоною глиною і мінеральними кормами. Годівля повинна бути п'ятиразовим.
7
З трьох місяців поросят переводять на обрат або сироватку, відпускають на вигул і годують весь період дорощування об'ємними кормами.
8
З 6 місяців починається заключний етап - відгодівлю. Поросятам дають багато калорійних кормів, прогулянки припиняють.