Як намалювати дерева взимку.

Малювання зимового пейзажу - зовсім не нудне заняття, як може здатися на перший погляд. У ньому немає буйства літніх фарб або розкоші одягненої в золото і пурпур осені, зате є чітка ритмічна графіка і яскраві контрасти відтінків світлого снігу і темних стовбурів. Дерева скинули листя - і оголилися візерункові чорні мережива, сплетені вигадливо вигнутими гнучкими гілками і міцними стовбурами. А коли випадає сніг, погляду постає казкова картина зачарованого білого лісу, поцяткована вугільно-чорними штрихами.
Вам знадобиться
  • - білий папір;
  • - прості олівці, вугілля, туш, чорна акварель;
  • - ластик.
Інструкція
1
Малюйте з натури або з фотографії - так ви зможете зобразити цікавіші графічні візерунки, утворені схрещеними гілками дерев, і досягнете кращого реалістичного ефекту. Розташуйте аркуш вертикально, якщо малюєте одне дерево, або горизонтально, якщо планується композиція з декількох дерев.
2
Проведіть лінію горизонту. Намітьте слабкими лініями місця розташування дерев на малюнку. При цьому враховуйте, що найближчі до глядача об'єкти на малюнку будуть більше, ніж далекі. Вісь стовбура дерева на передньому плані малюйте з більш низькою точки на аркуші, а в міру віддаленості дерев їх підстави розташовуйте вище. Ці лінії повинні повторювати нахил стовбурів, їх зігнутість, кривизну або стрункість.
3
Починайте промальовувати обриси дерев: позначте товщину стовбурів, поступово звужуються догори, напрямки основних гілок - вони теж мають товщину і унікальні ізгіби.Переносіте на папір обриси більш тонких гілочок, що мають найбільш цікавий вигин і форму. Одну за одною намалюйте на великих товстих гілках більш тонкі.
4
Немає потреби, та й неможливо зобразити все гілки дерева саме так, як вони ростуть на живому дереві, в найдрібніших подробицях. Намагайтеся вловити основні, характерні для кожного виду дерев напрями і форми гілок і стовбурів. Найцікавіші обриси скопіюйте з живого дерева.
5
Створіть красивий чіткий візерунок з гілок, уникайте незрозумілою мішанини штрихів і одноманітних, повторюваних ліній, тому що всі гілки дерева - унікальні, немає двох схожих. Товщина ліній теж повинна бути різного ступеня інтенсивності. Намагайтеся проводити художні лінії, виконувані майже без відриву від паперу, живі, з неоднаковим натиском на олівець чи вугілля.
6
Крони дальніх дерев малюйте менш детально, а у найближчих до глядача можна промальовувати навіть фактурний малюнок кори. За допомогою світлотіньової штрихування надайте деревам обсяг. Стовбури і гілки мають округлу циліндричну форму.
7
Якщо зображуєте дерева в снігу, зверху на гілках малюйте довгасті снігові шапки, що приховують в деяких місцях самі гілки. Користуючись ластиком, видаліть в деяких місцях ділянки гілок і стовбурів і намалюйте шар снігу.
8
На закінчення виділіть жирними штрихами і лініями найвиразніші стовбури і гілки на першому плані. Де потрібно, штрихуванням поведіть дерева або їх частини в тінь. Домалюйте поверхню землі, замети, сухі травинки, що стирчать з-під снігу.
9
Додайте прозорою чорною аквареллю обсягу і глибини малюнку. Затонуйте небо, залишивши незафарбованими хмари, а більш густі хмари зобразите темними широкими мазками і смугами. Великими сірими плямами об'єднаєте затінені ділянки, намалюйте довгі падаючі тіні; світлим тоном надайте обсяг сніжним шапкам, чорними мазками підкресліть темні стовбури.
При створенні пейзажних робіт основний упор зазвичай робиться на промальовування дерев, чагарників та листя. Це не проста робота, так як в природі не зустрінеш однорідних фактур і чітких геометричних форм. Щоб передати об'єм і фактуру, потрібно бути гранично спостережливим і старанним. З даної завданням можна впоратися, якщо робити її покроково.
Вам знадобиться
  • твердо-м'який олівець (НВ), папір, ластик.
Інструкція
1
Визначтеся з композицією і намітьте лініями ствол дерева, яке знаходиться на передньому плані. Малювати мертві, засохлі і зимові дерева слід завжди від підстави їх росту.
2
Прорисуйте тепер чіткі контури задуманого дерева, намітьте гілки і розбийте їх на більш тонкі гілочки. При цьому накресліть лінію горизонту, визначившись, що ви намалюєте на задньому плані.
3
Приділіть особливу увагу тому, як надійно посадити дерево на папері, інакше буде складатися враження, що воно пливе. Щоб дати дереву гарне підставу, укрупнювального його на місці зіткнення з землею. Стовбур дерева обов'язково повинен бути з вигинами і ніяк не прямий.
4
Для створення фактури дерева заштрихуйте темні області і виділіть тіні. Опрацювання дрібних деталей залиште на потім.
5
Визначтеся з грою світлотіні: зверніть увагу, де знаходяться тіні, з якого боку падає світло. Стовбур дерева має форму циліндра, тому тіні на ньому повинні зображати циліндричний обсяг. Ствол буде більш світлим біля основи через відбитого світла від снігу.
6
Тепер прорисуйте необхідні деталі: дрібні гілочки, сніг на стовбурі і в розвилках. Надайте снігу необхідний обсяг і підсильте тіні там, де він стикається з дерево м.
7
Так як задумане дерево є зимовим, то велике значення приділяйте місцях, де гілка кріпиться до стовбура. Правильне зображення кутів точок дотику ствола і гілок - ось що робить дерево «живим».
8
Чи не малюйте гілки занадто прямими: це додасть ненатуральності дереву. Щоб побачити вигини на гілках, корисно дивитися не на самі гілки, а на простір між ними. Кути між гілками ширше біля основи дерева і вже у його вершини.