Як влаштувати грядки.

Щоб отримати з присадибної ділянки хороші врожаї овочів і ягід, необхідно правильно влаштувати грядки . Вони повинні бути розташовані з півночі на південь - саме таке положення дозволяє сонця рівномірно освітлювати посадки. Якщо немає можливості зробити так, розміщуйте із заходу на схід, а на похилих ділянках - поперек схилу, своєрідними «балконами» або «терасами».
Вам знадобиться
  • - план ділянки;
  • - складаний метр;
  • - лопата;
  • - лійка.
Інструкція
1
Вирішіть, де саме на вашій ділянці буде розміщуватися город. В ідеалі виділіть під нього рівну ділянку з ранковим і денним сонцем. Неодмінно складіть план. Зробити це можна або за допомогою розлініяної паперу, де за кожну клітинку приймається строго певна площа, або в одній з програм, призначених для архітектурного проектування на комп'ютері. Другий варіант краще, тому дозволяє скласти більш детальний план і врахувати особливості місцевості: схили, ярки, дерева.
2
Перенесіть план на ділянку. За допомогою кілочків намітьте майбутні грядки, зробивши їх, по можливості, однакового розміру, наприклад, 4 м завдовжки і 0,5 м завширшки. Такий підхід значно полегшує догляд за овочевими культурами. Зокрема, не вимагає щоразу заново розраховувати норму внесення органічних добрив, а також - полегшує доступ до середнього ряду посадок (при використанні трьох рядів). Не забудьте залишити місце під проходи. Якщо звикли прополювати, сидячи на лавочці, передбачте, щоб вона вставала в міжряддя. Використовуєте візок або тачку для доставки добрив - колеса не повинні зачіпати посадок.
3
Зробіть високі грядки-гребені, якщо у вас глинисті грунти, а навесні стоять грунтові води. Піднявши посадки над рівнем ділянки, ви захищаєте кореневу систему рослин від гниття. Для пристрою таких грядок забагатієте поребрик висотою 30-40 см. Зніміть верхній родючий шар грунту, відкладіть в сторону. Насипте замість нього шар рослинного сміття - кори або тирси листяних дерев, скошених однорічних бур'янів і т.д. Уникайте тільки попадання коренів багаторічників - сниті, кропиви, іншої трави, від яких потім буде вкрай складно звільнитися. Ідеальні рослини для закладення в грунт в якості добрив - сидерати: конюшина, боби, вика. Поверх цього шару укладіть шар компостної землі, а потім - відкладеної родючого ґрунту. На ділянках з нормальним рівнем грунтових вод гребені годі й зводити.