Як прати лижний костюм.

Одяг для лижного та іншого зимового спорту - цінна і недешева річ, при цьому вона вимагає догляду і періодичної прання точно так само, як будь-яка інша одяг. Якщо ви часто катаєтеся на лижах, вам потрібно знати, як правильно прати лижний костюм, щоб не зіпсувати його. Якщо дотримуватися правил при пранні мембранних і пухових речей, вони прослужать вам довгий час.
Інструкція
1
Ніколи не використовуйте для прання мембранного лижного костюма агресивні чистячі засоби і пральні порошки з відбілювачем, а також під час прання костюма відключайте автоматичний машинний віджимання. Не користуйтеся хімічними очисниками і не гладьте випраний річ праскою.
2
Краще всього прати мембранний костюм вручну. По можливості постарайтеся придбати спеціальний засіб для прання подібних тканин і просочення в балончику з розприскувачем. Просоченням обробляйте тільки випраний і висушену річ. Чи не віджимайте куртку або штани з мембранної тканини занадто сильно. Сушити такі речі можна на мотузці або розклавши акуратно на підлозі.
3
Якщо у вас пухову лижний костюм, не зберігайте його в згорнутому вигляді. Зберігання в розправленому вигляді збільшує термін експлуатації вашого одягу. Ніколи не забирайте річ в шафу або на полицю, якщо пух вологий - це може привести до його псування, і річ втратить свій функціонал.
4
В кінці кожного сезону обов'язково стирайте костюм, щоб очистити пух від жиру і забруднень. Прати пухові речі можна в пральній машині на щадному режимі при температурі 30-40 градусів або вручну за допомогою спеціального засобу для чищення пухових виробів.
5
Розведіть засіб у теплій воді і виперіть річ в тазу. Ретельно прополощіть костюм, щоб у ньому не залишилося мила і відіжміть в центрифузі. Просушіть костюм на сонці або тепловим вентилятором - чим швидше висохне пух, тим краще.
6
Найпростіше доглядати за Флісові костюми - їх можна прати і вручну, і в пральній машині. Вручну періть флісові речі при температурі в 30-40 градусів з рідким милом, а в пральній машинці виставляйте режим дбайливого прання для синтетики.
7
Замість прального порошку використовуйте щадні тканину засоби для прання. Чи не гладьте флісовий костюм, не сушіть його на обігрівачах - просушуйте його на мотузці при кімнатній температурі.
Здавалося б, високогір'ї і глибокий, чистий і білий сніг - ідеальні умови для того, щоб гірськолижний костюм не бруднити як можна довше. Тим не менш, хоча б раз, після або перед гірськолижним сезоном, його необхідно привести в порядок і випрати. Оскільки сучасна екіпірування гірськолижника більше нагадує космічні скафандри, питання про те, як правильно випрати такий костюм , постає досить часто.
Інструкція
1
Гірськолижні костюм и з мембранними вставками періть вручну спеціальними м'якими миючими засобами, які можна купити навіть у спортивних магазинах, де отримується гірськолижний одяг. На їх упаковці обов'язково має бути напис про те, що ними дозволено прати мембранні тканини. Сушіть їх у розправленому вигляді на мотузках. На висохлий виріб нанесіть просочення DWR з балончика зі розпилювачем.
2
Пухові гірськолижні костюм и періть в пральних машинах. Виберіть режим «щадна прання» і встановіть робочу температуру 40оС. Якщо будете прати руками, то використовуйте спеціальне рідке мило для прання пухових виробів. Розведіть його в теплій воді і акуратно потріть руками. Прополощіть його і відіжміть в центрифузі. Щоб виріб висохло швидко, використовуйте тепловий вентилятор, але можна висушити костюм і на сонці.
3
Флісові вироби можна прати вручну або в пральній машині. Використовуйте режим «щадна прання синтетики» і температуру не вище 40оС. Вручну періть рідким милом. Для флісових виробів також існують спеціальні миючі засоби і склади, що відновлюють водовідштовхувальні властивості тканини. Фліс не можна сушити в центрифузі або використовувати для цього обігрівач. Сушіть вироби в розправленому вигляді на мотузці або вішалці.
Зверніть увагу
Якщо ваш костюм пошитий з мембранної тканини, то не стирайте його порошками, що містять відбілювач або інші агресивні речовини. При пранні в пральній машині не використовуйте режим машинного віджимання, оскільки мембранна тканина псується від цього. Не віддавайте такі костюми в хімічну чистку - ви отримаєте його назад, звичайно, чистим, але мембрана буде безповоротно зіпсована і тканина перестане «дихати». Такі костюми не можна гладити - можна пошкодити мембрану, а синтетична верхня частина розплавиться.
Корисна порада
Пухові костюми періть відразу після гірськолижного сезону і зберігайте їх у розправленому вигляді.