Як вибрати колеса.

Для того, щоб вибрати колеса на свій автомобіль, треба як мінімум розбиратися в маркуванні і відповідностях шин і дисків різних виробників. Якщо ви хочете ризикувати, спочатку проконсультуйтеся у відповідному сервісі.
Інструкція
1
Спочатку розрахуйте суму, яку збираєтеся витратити на колеса. Від 10 до 35 $ коштує один найпростіший диск з штампованої сталі. Такі колеса будуть схильні до корозії, у них мало варіацій в дизайні, вони багато важать, і їх доведеться балансувати. Зате метал не лопається і рихтують.
2
Литі диски з легких сплавів коштують від 50 до 150 $ за колесо. Маса їх на 1 кг менше, ніж у сталевих. Вони добре відводять тепло і менше схильні до корозії, їм можна надавати різні форми. Недоліком служить зерниста структура металу: при сильному ударі диск розлітається на друзки.
3
Ковані диски по ціновій категорії стоять в одному ряду з литими (якщо російського виробництва), по міцності займають перше місце, але обмежені в дизайні.
4
Вибрати колеса правильно допоможуть такі заміри: виліт (ЕТ, в мм) - співвідношення коліс і поздовжньої осі, радіус колеса - від краю протектора до центру диска. Особливо зверніть увагу на PCD - дані, що вказують на кількість кріплення і діаметр. Зменшення рекомендованого діаметра загрожує недостатнім кріпленням і можливістю самораскручіванія гайок.
5
Подбайте про кріпленні, особливо якщо міняєте штамповані диски на литі (вони товщі). Якщо тип колеса не плануєте міняти, то зверніть увагу на штатні болти і отвори на новому колесі. У них може бути різний тип кріплення, під сферу або під конус.
6
Чи не дивуйтеся, якщо центральний отвір колеса в магазині виявиться більше, ніж діаметр маточини. Запчастини не виготовляють для конкретного автомобіля, тому окремі колеса мають заздалегідь широкий діаметр отвору, щоб була можливість підібрати їх до більшої кількості моделей машин. В наборі до колеса повинні додаватися перехідні кільця.
7
Проконсультуйтеся у страхового агента або в банку (якщо автомобіль кредитний), чи не будуть вони проти заміни коліс.
8
Уже куплені диски, якщо вони з шинами, зберігайте на дерев'яних піддонах лежачи або підвісьте.
Колеса - це чи не найважливіша частина скейта, яка багато в чому визначає його характеристики. Навіть якщо сам скейтборд - простенький, то з хорошими і правильно підібраними колесами він все одно буде демонструвати відмінні їздові якості.

Розмір коліс

Діаметр - один з найважливіших параметрів колеса, який сильно впливає на ходові якості скейта. Маленьким радіусом вважається значення від 48 до 52 мм. Такі колеса ідеальні для дуже рівних поверхонь, наприклад, спеціальних покриттів в скейт-парках або дуже свіжого та якісного асфальту. Вони забезпечать скейту небувалу маневреність. Але високій швидкості з такими колесами не розвинути, а будь-яка перешкода може виявитися їм не під силу. Середній радіус - від 50 до 52 мм - відмінно підходить для звичайного асфальту на вулицях. А ось великий радіус (від 52 до 56 мм, і більше) забезпечить вам справжню швидкість і відмінну прохідність скейта в умовах тріщин, сколів та інших перешкод на асфальті. Але такі колеса самі тяжелие.Оптімальним для звичайного катання можна вважати колеса від 52 до 54 мм, це середній варіант, який дозволить як заплигувати на рампи, так і добре контролювати свій скейт на вулиці. Слід пам'ятати, що рано чи пізно колеса все одно зітруться, так що купувати занадто маленькі без ясних цілей не варто.
Вибираючи хороші колеса, не забудьте і про підшипники. Вони теж повинні бути якісними і брендовими, інакше колеса не покажуть себе у всій своїй силі.

М'які або жорсткі

Жорсткі колеса краще тримають швидкість і швидше розганяються, а м'які, зате, відмінно справляються з перешкодами на зразок гілочок, каменів або тріщин. Жорсткість маркується параметром «А», найжорсткіші колеса - 101А. Для вуличного катання краще брати досить жорсткі, не нижче 98А, інакше доведеться повзти в самому ар'єргарді, катаючись з компанією друзів.
Для багатьох скейтерів важливим параметром коліс є колір чи малюнок, на них зображений. Безперечно, це заслуговує на увагу, але пам'ятайте, що на якості катання ніяк не впливає.

Бренд або «ноунейм»?

Брендові колеса, звісно, гарантують вам певний рівень якості, але і ціна на них трохи вище, ніж на якісь китайські. Серед брендових марок можна виділити ті, для яких колеса - головний товар, і ті, які роблять колеса просто заодно з іншим спортивним інвентарем. Найбільш відомі своєю якістю наступні бренди: Pig Wheels, Аutobahn, Spitfire, Hubba Wheels, Ricta, Satori Wheels. Інші дуже непогані проізводтеля: Element, Toy Machine, Black Label, Zero. Хороші колеса для скейта коштують близько 1200-1500 рублів за комплект.