Як дізнатися номер двигуна. Як швидко знайти номер двигуна.

Проблема дізнатися номер двигуна встає перед автомобілістами в декількох випадках: авто купується за кордоном, автоінспектор вимагає знайти номер на двигуні, щоб звірити його з документами, при перевірці автомобіля на чистоту при покупке.Номер двигуна вказаний в документах, тому необхідно знати, де і як шукати його на самому двигуні.
Вам знадобиться
  • Автомобіль з двигуном,
  • документи на автомобіль,
  • чистячі засоби,
  • ліхтарик
Інструкція
1
Перший і найпростіший спосіб дізнатися номер двигуна свого автомобіля - подивитися в документах. В свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу він повинен бути вказаний. Якщо ні свідоцтва про реєстрацію автомобіля, зверніться до паспорта транспортного засобу. В ПТС також номер двигуна повинен бути вказаний.
2
Якщо ж номера двигуна немає ні в свідоцтві про реєстрацію, ні в паспорті транспортного засобу - необхідно шукати табличку з номером на самому двигуні, відкривши капот свого автомобіля. Зазвичай табличка знаходиться під щупом рівня масла.Зачастую цю табличку приховує товстий шар бруду. Зчистите його, або попросіть про це спеціально навченого людини. Таких фахівців зазвичай багато у відділень ГИБДД. Вони готові надати свої послуги за цілком стерпне суму (100 - 200 р.)
3
Якщо ж таблички не виявилося на зазвичай місці, необхідно відшукати мануал, який йшов разом з автомобілем. Якщо ви брали старий автомобіль без інструкції, то необхідні документи не важко знайти в інтернеті. Там обов'язково буде написано, де знайти табличку із заповітним номером двигуна автомобіля.
Зверніть увагу
На деяких старих моделях американських автомобілів номера на двигуні просто немає. Американці не так педантично ставилися до деталей авто і їм вистачало просто VIN-номера. Співробітники ГИБДД знають цю особливість. Якщо ж вони відмовляються приймати у вас автомобіль без номера - зверніться до вищестоящих органів або попросіть виробника авто прислати вам офіційне підтвердження того факту, що автомобіль поставлявся без номера двигуна.
Корисна порада
Перед тим, як ставити машину на облік або проходити технічний огляд транспортного засобу, заздалегідь дізнайтеся, де розташовується номер двигуна і номер кузова, щоб уникнути необхідності повертатися за документами і щось довго пояснювати інспектору ГИБДД
Багато автолюбителів стикаються з проблемою пошуку номера двигуна після або під час покупки нової машини, а деякі й зовсім не задавалися таким питанням, оскільки спостерігали такий номер в техпаспорті на авто. Але рано чи пізно і тим і іншим в примусовому порядку під час реєстрації авто в МРЕВ, все таки доведеться знайти номер двигуна і показати його інспектору.

Практично у кожного автомобіля, як нового, так і вживаного є інструкція, яка називається «Тактико-технічна характеристика агрегатів і вузлів автомобіля». У такій інструкції детально розказано про складові частини авто і звичайно ж, про розташування заводських номерних знаків. Добре якщо ви купили авто вітчизняного виробника, так як керівництво написано на рідній мові. А що робити, якщо у новопридбаної іномарки немає інструкції на зрозумілій для вас мові, або ви не можете знайти номер двигуна через незрозумілу термінології?

  1. Якщо ви купуєте новий автомобіль з салону, про розташування заводських номерів можна запитати у менеджера який продає вам авто, і навіть якщо він і поняття не має де шукати такі номери, він зробить все можливе для того щоб вам догодити.
  2. Коли ви купуєте старий автомобіль на авто-ринку, при оформленні договору купівлі-продажу або генеральної довіреності, обов'язково запитайте у власника про розташування заводських номерних знаків, він повинен знати, де вони знаходяться.
  3. Можна відвідати станцію технічного обслуговування автомобілів, на якій виробляють капітальний ремонт двигунів, оскільки фахівці, що працюють там, практично кожен день знімають і встановлюють двигуни різних марок авто, вони точно знають, де знаходяться заводські номерні знаки у різних машин.
  4. Запитати про розташування номера двигуна, так само можна заїхавши на станцію діагностики та експертизи при МРЕВ. За невелику суму грошей вони з радістю покажуть вам, де знаходяться заводські номери на вашому авто, так як кожен день зчитують такі номерні знаки при реєстрації та постановці на облік автомобілів.

Не засмучуйтеся якщо ви не змогли самостійно знайти номер двигуна на своєму улюбленому авто за допомогою інструкції. З перерахованих вище варіантів ви точно зможете підібрати підходящий, і дізнатися всю необхідну і цікаву для вас інформацію про свою машину.