Як лікувати зв'язки на нозі.

З усіх спортивних і побутових травм найбільш поширені - травми зв'язок ніг. Досить одного невдалого руху на тренуванні або підступного ожеледі взимку, по шляху до дому, і гострий біль у нозі дає знати про отриманий пошкодженні зв'язок. Для того щоб травма не принесла важких наслідків, кожен зобов'язаний знати, як надати першу допомогу в цій ситуації.
Інструкція
1
За статистичними дослідженнями більше 80% відсотків побутових травм являють собою розтягування або розриви зв'язок - щільної сполучної тканини, що скріплює між собою кістки. Найбільш часто травмуються зв'язки стопи і коліна. Відбуваються подібні події в результаті згинання суглоба під невластивим йому кутом або при перевищенні межі міцності зв'язки на розтяг. Найчастіше зв'язки на нозі страждають від невдало поставленої стопи на слизькій поверхні або сходинці, а також при заняттях спортом без попередньої розминки.
2
Будь-яке розтягнення являє собою розрив декількох волокон пучка зв'язок і є легкою формою повного розриву зв'язок суглоба. Зв'язки пронизані великою кількістю нервових закінчень і кровоносних судин, тому у всіх випадках травм першим симптомом є сильний біль і набряк пошкодженого суглоба. Дуже швидко з'являються й інші симптоми - почервоніння шкіри, гематома і обмеження рухливості суглоба. При неможливості швидкого транспортування травмованого в медустанову, виконайте ряд дій спрямованих на зменшення наслідків травми і лікування зв'язок:
3
Укладіть потерпілого, щоб забезпечити спокій травмованій нозі. Бажано не турбувати пошкоджені зв'язки приблизно дві доби.
4
Прикладіть лід до ушкодженому суглобу, для зниження больових відчуттів і набряклості, але не більше, ніж на 2 години. Пам'ятайте, що холод ефективний тільки першу добу після травми.
5
Зафіксуйте суглоб за допомогою еластичного бинта або шини, щоб забезпечити його нерухомість.
6
При появі синця покладіть ногу на узвишшя, бажано вище рівня серця. Це допоможе швидше усунути гематому.
7
Щоб зменшити біль, застосовуйте знеболюючі медичні препарати.
8
На другу добу після травми починайте використовувати теплі ванни і компреси для гріючих процедур, що прискорюють розсмоктування гематом і зняття набряку. Підійде також мішечок з піском, нагрітий в духовці.
9
Після зменшення болю і пухлини, що може зайняти тиждень і більше, потроху відновлюйте рухову функцію суглоба за допомогою легких вправ, що починаються з кругових рухів.
10
При легкому розтягуванні описаних дій достатньо, щоб вилікувати зв'язки в домашніх умовах. Однак при будь-яких підозрах на серйозність травми обов'язково зверніться до лікаря.