Як виховувати батьків або новий нестандартний дитина.

Сучасне виховання засноване на взаємоповазі батьків і дітей. Принципи переваги тут не доречні. Кожен дитина - такий же індивідуум, тільки маленький. У нього вже є своє суто особиста думка, право на свої помилки. Він така ж людина, як і його батьки. Просто він бачить це життя по-іншому, через свою призму сприйняття світу. Нові методи виховання можливі лише за умови, що психологічна обстановка в родині доброзичлива, без стресів і конфліктів. У дитини перед очима постійно повинен бути приклад для наслідування.
Інструкція
1
Ви повинні шанобливо ставитися один до одного, щоб це відношення стало нормою у вашій родині. Якщо тато нешанобливо ставиться до мами або бабусі, толку від такого виховання не буде - тільки шкоду. Дитина копіює дорослих і переносить ці моделі поведінки в свій світ. Ви і ваша дитина повинні володіти рівними правами в родині, звертатися один до одного спокійним, доброзичливим тоном.
2
Ви повинні хвалити дитину, допомагаючи йому усвідомити власну значимість. Похвала стимулює розвиток маленької людини, формує в ньому впевненість, що він все робить правильно. Мотивуйте його на творчість.
3
Не вживайте негативних слів по відношенню до дитини. Діти дуже чутливі - навіть якщо вони не зрозуміють сенсу сказаного відразу, вони запам'ятають ваші слова і з часом дізнаються їх значення. Дитина повинна знати, що він хороший. Не змушуйте вашого малюка сумніватися в цьому. «Що посієш, те й пожнеш» - якщо ви посієте в дитині невпевненість в собі, отримаєте проблеми з його подальшим вихованням.
4
Ви повинні поважати себе - тоді вас будуть поважати ваші близькі і діти. Якщо дитина нагрубив вам, той не опускайтеся до відповідної грубості. Проігноруйте його, даючи зрозуміти, що таке ставлення неприпустимо. Не тисніть на нього своїм «авторитетом». Ви повинні бути мудрим дипломатом, спілкуючись з дитиною.
5
Знаходьте час, щоб вислухати дитину, разом з ним обговорюйте його проблеми, будьте доброзичливі по відношенню до його потреб, станьте для нього хорошим другом. І ще раз повторимося - спілкуйтеся на рівних!
6
Більше довіряйте дитині, нехай він проявляє свою самостійність. Не обговорюйте його, якщо він щось не так робить і не переробляйте за дитиною його роботу. Нехай він навчиться поважати власну працю. Підбадьорюйте дитину, якщо він проявляє зацікавленість до чого-небудь.
7
Давайте дитині самій вирішувати завдання, які відіб'ються тільки на ньому. Нехай він вчиться приймати рішення і жити своєю головою.
8
Заздалегідь визначте, що прийнятно у вашій родині, а що знаходиться під забороною. Озвучте всі свої правила дитині. Ніколи не відступайте від цих правил, навіть якщо ви сильно роздратовані або дитина просить зробити йому поблажку.