Як відкрити стоматологію.

Приватна стоматологія приваблює підприємців високою рентабельністю, але на ділі створити такий заклад виявляється складніше, ніж може здатися на перший погляд. Для отримання ліцензії лікувального закладу необхідно представити в дозвільні органи самі докладні відомості, аж до інформації про фірми, які здійснювали ремонт його приміщення.
Вам знадобиться
  • - приміщення, переплановане спеціально під стоматологічну клініку;
  • - ліцензія Міністерства охорони здоров'я, дозвільні документи від ряду інстанцій;
  • - комплект стоматологічного обладнання;
  • - штат медичних працівників (кількість залежить від розміру клініки), адміністратор і кілька санітарок.
Інструкція
1
Почніть організацію стоматологічної клініки з пошуку приміщення, що задовольняє тим вимогам, які пред'являє до подібних закладів Росспоживнагляд. Наприклад, зуболікарське крісло за правилами має розташовуватися біля вікна, відповідно, скільки крісел ви плануєте встановити, стільки і вікон повинно бути в приміщенні. Кожен зуболікарський кабінет у клініці необхідно підключити до каналізаційної та вентиляційної систем.
2
Збирайте всі необхідні для отримання ліцензії та дозволів в декількох інстанціях документи. Пам'ятайте, що послуги, пов'язані з хірургічною стоматологією та дитячої стоматологією, ліцензуються окремо. «Добро» на початок вашої діяльності повинен дати Росспоживнагляд, Пожежна інспекція та місцева адміністрація.
3
Вивчіть всю інформацію, пов'язану зі стоматологічним обладнанням, перш ніж думати про його закупівлю. Найкраще проконсультуватися з фахівцем у цій галузі, причому не просто з будь-яким дантистом, звиклим багато років працювати з однією і тією ж стоматологічної установкою. Лише ознайомившись з думками незалежних експертів, замовляйте комплект обладнання, відповідного класу вашої клініки (найкраще - в лізинг).
4
Приступіть, нарешті, до вирішення ще однієї відповідального завдання, супутньої відкриттю приватної стоматології - підбору медичного та адміністративного персоналу. Лікарів і медсестер для клініки доведеться шукати за рекомендаціями, які можна отримати в організаціях, що об'єднують російських стоматологів. Для пошуку адміністратора і санітарок можна використовувати стандартні рекрутингові канали.
Корисна порада
У справі створення клінік не покладайтеся лише на поради когось із досвідчених стоматологів, так як професійний медичний працівник може погано орієнтуватися в організаційній та комерційний бік дела.Уделіте достатньо уваги організації документообігу у вашому закладі - в клініці повинен вестися строгий облік пацієнтів, а також професійний кадровий облік.