Як відрізнити родимку від папіломи. відміну папіломи від родимки.

Не все, що росте на людському тілі, безпечно. Наприклад, родимки (невуси) можуть спокійно рости і не викликати дискомфорту, а для деяких навіть служити своєрідною прикрасою. Папіломи можуть перероджуватися і викликати рак. Дати точне визначення новоутворенню може онколог. Але бігти на прийом до фахівця не завжди зручно, тому спробуйте самі розібратися, що ж за темне плямочка у вас на шкірі.
Інструкція
1
Зверніть увагу на зону росту родимок. Якщо звичайні невуси ростуть на руках, обличчі або тілі, то папіломи вибирають для цієї мети затишні місця, наприклад, пахви, статеві органи або зону під грудьми у жінок. В деяких випадках папіломи обирають місцем свого проживання кишечник і шлунок, але побачити їх там неозброєним поглядом, звичайно, не вийде.
2
Папіломи ассиметрични на відміну від звичайних родимок. Якщо візуально розділити новоутворення навпіл, то один край буде дещо більше іншого. Невуси найчастіше симетричні.
3
Краї у папілом рвані і шорсткі, чимось нагадують по виду вилок цвітної капусти. Родимки зазвичай гладкі й рівні, іноді трохи опуклі. Папіломи же завжди кілька виступають над поверхнею шкіри.
4
При розростанні папілом з'являється відчуття дискомфорту, печіння і свербіж. Іноді витікає прозора рідина, шкіра запалюється. Невуси не ушкоджуються і не доставляють ніяких незручностей.
5
Колір папілом буває різним, від дуже світлого і до темного, який може почати різко змінюватися. Родимки мають коричний відтінок і не змінюють його протягом усього життя.
6
Якщо вам не дає спокою новоутворення, сходіть в лікарню. Зазвичай папіломи - вірусне захворювання і виявити його допоможе аналіз крові на ВПЛ. Також вам можуть призначити і здачу біопсії, яка дає більш точний результат. Але біопсія призначається, коли є припущення про переродження тканин.
7
Після результатів усіх досліджень і візуального огляду онкологом, вам підберуть спосіб видалення папілом. Зазвичай їх випалюють лазером разом з корінцем, але іноді вони з'являються на цьому ж місці.
8
Щоб уникнути повторного захворювання вірусом ПВЧ, підтримуйте свій організм в порядку. Зміцнюйте імунітет і намагайтеся не приймати сильнодіючі препарати без призначення лікаря, так як саме вони провокують погіршення здоров'я.