Як обробити деревину.

Для збереження цілісності деревини, що знаходиться на відкритому повітрі, в сирих або вологих приміщеннях, вкрай необхідна захисна обробка. Існують наступні види захисних матеріалів, призначених для обробки деревини: фарби, лакофарбові покриття і антисептичні просочення. Обробка деревини відбувається не тільки у вигляді профілактичних заходів, але також і при відбулося ураженні деревини.
Вам знадобиться
  • - Деревина
  • - Фарба
  • - Антисептичний покриття
  • - Лакофарбове покриття
  • - Кисть або валик
Інструкція
1
Для захисту деревини від різного біопоразки (дереворуйнівних грибків) використовуйте антисептичне просочення. Вона глибоко зможе проникнути при обробці в деревину , в 1,4 рази глибше води, що забезпечить гарантоване проникнення антисептика навіть в сильно зволожену деревину. Робочий розчин приготуйте на місці використання шляхом розчинення даного концентрату у воді. Обробку деревини можете зробити будь-яким доступним способом - розпилювачем, пензлем, зануренням.
2
Для того, щоб обробити деревину фарбою, спочатку її слід добре промити, вирубати сучки, засмоли, просушити, закрити вироблення місця спеціальними дерев'яними вкладишами. Потім заґрунтуйте деревину на два рази. Доброю ґрунтовкою служить натуральна оліфа, попередньо підігріта до 40-50 градусів. Заґрунтовану деревину добре висушіть, після чого зробіть підмазку і шпаклівку.
3
В шпаклівку додайте фарби того кольору, яким бажаєте пофарбувати деревину, тоді в міру стирання даної фарби, шпаклівка не зможе виділятися плямами іншого кольору. Шпатлевать потрібно олійною шпаклівкою, витримуючи забарвлені шари до повного висихання.
4
Після просушування шпаклівки можна приступити до самої забарвленні. Спочатку найкраще фарбувати більш рідким складом, тому, що фарба краще проникне в пори і міцніше зчепиться з поверхнею. Шар фарби наносите поперек, а розтушовуйте уздовж дощок. Рекомендується забарвлювати деревину два - три рази, добре просушуючи фарбу.
5
Для того, щоб закрити великі тріщини, отвори від цвяхів або шурупів використовуйте спеціальні пластичні мастики, а не шпаклівку. Тим більше на горизонтальних поверхнях, де збирається вода. Якщо деревину необхідно покрити лакофарбовим покриттям, то попередньо зашліфуйте на поверхні всі нерівності. Потім нанесіть шар захисного покриття. Наносити його необхідно рівномірно, витримуючи скрізь однакову товщину шару.