Як вирощувати шипшина.

Шипшина - дуже красива рослина з дивовижними квітами, схожими на троянди, і лікувальними плодами. Розмножується насінням, живцями і відводками. Зростає повсюдно в усіх країнах світу, за винятком тропіків. Часто використовується в якості живої огорожі, а також для прикраси дизайну ділянки і вирощується людьми, які цінують своє здоров'я, тому що плоди мають великий вміст вітамінів, мінералів, мікроелементів і знайшли широке застосування в народній медицині.
Вам знадобиться
  • - насіння;
  • - підщепи;
  • - живці.
Інструкція
1
Чагарник дуже невибагливий в утриманні та догляді, може рости і плодоносити на будь-якому грунті, проте дуже вимогливий до вмісту великої кількості азоту і тому перед посадкою потрібно внести азотне добриво. На кислих грунтах слід провести попереднє вапнування за один рік до висадки чагарника.
2
Залежно від сорту, квітучий шипшина може мати червоні, білі або блідо-червоні квіти. Плоди дозрівають в кінці вересня, початку жовтня. Прибирають їх до настання заморозків, так як підморожені плоди практично повністю втрачають основний вітамін С.
3
Для посадки шипшини насінням, необхідно вибрати їх з найбільших і стиглих плодів. Підготувати ґрунт. При необхідності провести вапнування, внести азотне добриво. Висаджувати насіння краще восени до того як грунт остаточно замерзне. Сіяти на глибину 3 сантиметри, закатати, утрамбувати граблями і зверху засипати товстим шаром тирси листяних порід. Насіння сходять в середині липня. Догляд полягає в прополці, розпушуванні і поливі. Перед настанням заморозків маленькі кущики можна пересадити на постійне місце і прикрити листям.
4
Для посадки живців потрібно зрізати найміцніші прути в середині липня, розрізати на частини. У кожній частині слід залишити не менше ніж чотири-п'ять міжвузля. Отримані живці на добу поставити в суміш стимулюючу зростання (продається в товарах для дому та саду). Живці необхідно посадити на відстані 5-10 см під покривний матеріал для захисту від сонця. Весь час проростання коренів посадки слід рясно поливати. Поросль з'явиться через 4-5 тижнів. Перед настанням холодів її потрібно обрізати, залишивши 4 міжвузля і ретельно вкрити листям і першим снігом.
5
Для розмноження відводками необхідно пригнути кілька міцних гілочок, присипати землею, утрамбувати. Підтримувати грунт у вологому стані. Через 6-8 тижнів відводок обрізати від материнського куща і пересадити на постійне місце.
6
В деяких випадках живці та підщепи пересаджують в горщики, заносять в приміщення і вирощують в домашніх умовах, а з настанням стійкого тепла пересаджують в грунт на постійне місце. Такий спосіб допомагає зберегти всі рослини від вимерзання і оберігає від псування гризунами.
7
З третього року кущ необхідно щорічно формувати. Для цього гілки вкорочують секатором на 15 см, роблячи чагарник потрібної форми. Форму можна зробити будь-яку на власний розсуд. Обрізка проводиться все літо, щомісяця.