Як лікувати плоскостопість поперечне. Поперечна плоскостопість лікування йодом.

Якщо раптом ви почали помічати, що збільшилися кісточки на великих пальцях ніг, що вам боляче носити взуття (особливо влітку), це означає, що у вас поперечне плоскостопість . В такому випадку необхідно відразу ж звернутися до лікаря-ортопеда. Не зволікайте, адже чим раніше почнеться лікування, тим краще.
Інструкція
1
Спеціаліст проведе огляд і порекомендує вам один з основних методів лікування поперечної плоскостопості. Перший з них - консервативний, він підходить тільки для лікування першого ступеня хвороби. Сам метод полягає в зниженні ваги, зменшенні статичного навантаження, відмову від "каблуків" і незручного взуття. Крім того, при консервативному лікуванні пацієнту призначаються фізіотерапевтичні процедури, лікувальна фізкультура, масаж. Лікар також може порекомендувати носіння устілок зі спеціальними ортопедичними валиками.
2
Інший метод (оперативний) застосовується для лікування поперечної плоскостопості другого і третього ступеня. Входять до нього варіацій налічується більше чотирьохсот, однак, жодна з них не усуває головну причину появи хвороби - слабкість м'язово-зв'язкового апарату. В крайньому випадку може знадобитися хірургічне втручання, тобто пересадка сухожиль м'язів або пластика капсули суглобів. Після такої операції пацієнт повинен носити взуття тільки з індивідуальними устілками та з устілками з валиком Зейтца, а також з супинаторами.
3
Не варто відмовлятися і від рецептів народної медицини. Ось один з них: візьміть 10-ти% розчин йоду і нанесіть його на кісточку великого пальця. Це допоможе зняти запалення і зупинить зростання хрящової тканини. Правда, будьте обережні з йодом, не використовуйте сильно концентрований розчин, інакше ви малюєте отримати опік шкіри. Таку ж рекомендацію можна дати і до компресам з додаванням оцтової есенції. До речі, сучасна медицина пропонує великий вибір мазей, гелів, здатних зняти запалення суглобів і поліпшити харчування тканин. Однак не купуйте подібні засоби самостійно, порадьтеся з лікарем.
Корисна порада
Намагайтеся не перебувати у взутті занадто довго, давайте ногам відпочити. Варто відзначити, що придбану вам взуття повинна бути зручною і "дихаючої".