Як вибрати настінний котел.

З кожним днем настання котли користуються все більшою популярністю. І це цілком очевидно, адже вони володіють великими перевагами над підлоговими котлами: компактний розмір, в комплекті і насос з розширювальним баком, і запобіжний вентиль. Вони підходять тільки як для індивідуального опалення, так і в комплексі із забезпеченням гарячого водопостачання вашої квартири або житлового будинку.
Інструкція
1
Ви повинні вирішити, для яких саме цілей збираєтеся встановлювати настінний газовий котел : для забезпечення опалення або разом з цим ви потребуєте подачі гарячої води. У першому випадку, якщо у вас є центральне водопостачання, вам необхідний одноконтурний котел, а в другому - двоконтурний.
2
Визначте другу важливу характеристику котла: відкрита камера згоряння або закрита. Перший - димохідний (з природною тягою) вимагає обов'язкової наявності в будинку димаря. У разі його відсутності застосовуються турбовані котли (із закритою камерою згоряння). В комплект такого котла входить вентилятор і спеціальна система підведення повітря і димовидалення. Його перевага в тому, що він не спалює в приміщенні кисень, а повітря для підтримки процесу горіння надходить в систему безпосередньо з вулиці прямо в котел.
3
Далі визначте необхідну вам потужність котла. Розрахувати її можна приблизно так: 1кВт на 10 квадратних метрів опалювальної площі.
4
У разі установки двоконтурного котла, розрахуйте його продуктивність. Для цього необхідно врахувати, скільки точок гарячого водопостачання ви плануєте встановити в будинку. Для однієї - необхідний котел з продуктивністю? 6 літрів в хвилину, для двох і більше - 12 літрів на хвилину.
5
Ознайомтеся з паспортними характеристиками пропонованих вам котлів. Зверніть увагу на кількість споживаного газу.
6
Визначте необхідні параметри для автоматики вашого котла. Сучасні автоматики опалювальних газових котлів дуже зручні, адже вони контролюють тиск і нагрівання теплоносія, наявність полум'я і тяги в димоході, в разі загрози чи відсутнього якогось чинника, автоматика відключить механізм котла і перекриє подачу газу.
Зверніть увагу
Турбіровані котли теж бувають двох видів: коаксіальні - компактні, по типу «труба в трубі» довжиною 4-5м, тобто, використовується одна труба для забору повітря і для викиду продуктів згоряння; а також з роздільною системою, тобто, для цих же цілей використовуються дві окремі труби, тут довжина може бути і більш 30м.
Корисна порада
Деякі котли мають таку властивість, як модуляція потужності. Тобто при нагріванні води котел використовуватиме максимальну потужність, а в режимі опалення знизить її. Головне - те, що всі ці параметри ви можете встановлювати самі залежно від своїх бажань і обставин. І це не тільки забезпечить безпеку вашому житлу, але і зніме з вас ряд щоденних обов'язків з перевірки, настройці і регулюванню котла.Точно визначивши всі характеристики котла, необхідні і відповідні саме вашому житлу, вам не складе великої праці вибрати настінний котел в вашу квартиру або заміський будинок.