Як змусити себе мовчати.

Мовчання - золото. Але ж так складно зупинитися, коли хочеться поговорити. Часом навіть звичайне пустослів'я приносить задоволення: при розмові з друзями, наприклад. Ось тільки бувають ситуації, при яких краще тримати язик за зубами. Але як же змусити себе замовкнути?
Інструкція
1
Проаналізуйте один день зі свого життя. Чим ви займалися? Тільки робота і різні справи забирали у вас час або щось ще? Якщо ви встигли 2:00 поговорити з подругою (другом) по телефону, година поговорити про життя з колегами, весь обідню перерву про когось пліткували, а потім пару годин обговорювали з ким-небудь, наприклад, те, як провести вихідні ... то результат невтішний - вам просто необхідно навчитися мовчати. Хоча б для того, щоб зробити щось корисне.
2
Придивіться до оточуючих. Може бути ви вже давно дієте їм на нерви. Якщо ви помітили, що при розмові з рідними тривалий час говорите тільки ви, то явно тут щось не так. Людина, з якою у вас дуже близькі відносини цілком зможе відповісти на питання: "Я занадто багато говорю?" Звичайно, він постарається вас не образити, але найменша заминка у відповіді підкаже, в чому правда. Тому, коли наступного разу виникне бажання поговорити, подумки одерна себе і подумайте про тих, кому так важко з вами. Зрозумійте, що іноді нескінченний потік слів може відлякати людей, з якими є бажання спілкуватися.
3
Коли ви знаходитесь вдома, можна набрати в рот трохи води. Тоді ви дізнаєтеся, що оточуючі люди теж можуть дати корисну інформацію і їх буває цікаво слухати. І потім мовчазний людина створює враження розумної. Подумайте, адже не хочеться виглядати дурним пустословом.
4
Намагайтеся проявляти тактовність. Наприклад, коли у когось неприємності, то балаканина абсолютно недоречна. Навіть висловлення своєї думки в такій ситуації може бути зайвим. Вихована людина, що має почуття такту, намагається завжди говорити по справі, чітко і ясно висловлювати свої думки, не пускатися в розлогі міркування на загальні теми. А якщо хочете дати вихід емоціям, то вибирайте для цього відповідний час і місце.