Як бути рішучим.

Рішучість - один із проявів волі. Вона одночасно здатна дисциплінувати людини і дозволяти здійснювати безрозсудні на перший погляд вчинки. Однак не всі готові одним або кількома прийнятими рішеннями перевернути своє життя.
Інструкція
1
Ніхто не народжується з цією якістю. Його доводиться виховувати в собі або в силу вимушених обставин, або в цілях тренування волі для можливих сюрпризів, які піднесе життя в майбутньому. Прийнявши рішення, людина сильної волі наполегливо йде і доходить до фінішу, а невпевнена у собі людина буде виправдовувати невдачі зовнішніми обставинами.
2
Дійсно, обставини грають серйозну роль в нашому житті. Часто вони здатні вибити людину з колії (хвороби, смерть близьких, вимушений переїзд, військові дії, банкрутство). Однак зациклюватися на думках про можливе нещастя не варто. Важливо зрозуміти, що у людини всього одне життя. Багато це чи мало, не знає ніхто. Але саме в ваших силах зробити її максимально насиченою.
3
Якщо ви звикли зважувати всі «за» і «проти», підлягає роздумувати над прийняттям рішення, насилу йдете на ризик, то, швидше за все, вас зіб'ють зі шляху зовнішні чинники або вам самим набридне ваша мета. Вона повинна бути заповітної. І її формулювання звучить не «до речі, а чому б і не немає», а «все вийде».
4
Хочете взяти авантюрне рішення, але переживаєте, що воно поставить на кон все ваше життя? Подумайте всерйоз: що ця ідея означає для вас? Чи є одна справжньою метою або звичайним бажанням? Умійте розрізняти ці поняття. Мета завжди продуманна, підкріплена масою необхідної інформації, вдень і вночі вона непорушно стоїть у свідомості, і ніщо не може похитнути вашу рішучість її досягти. Бажання ж є туманним серпанком, таким собі подарунком, який звідки не візьмись повинен впасти на вас з неба.
5
Прийнявши рішення, дійте. Як правило, складність виникає через внутрішнього голосу, який нашіптує: «Не вийде». Боятися природно. Немає жодного розсудливої людини, незалежно від її соціального статусу та розміру гаманця, у якого б не трусилися коліна на шляху до своєї «божевільною» ідеї. До речі, всі великі люди перед тим, як прийняти рішення, чітко усвідомлювали, що довгий шлях починається з одного кроку, що з маленького жолудя виростає могутній дуб, і що слона треба їсти по частинах. Візьміть до відома і покажіть власний приклад рішучої людини.