Як прати оксамит.

Оксамитові речі, хоч і виглядають надзвичайно красиво, дуже примхливі і вимогливі у відході. Вони потребують ніжному зверненні і турботі. Прати оксамит самостійно в більшості випадків можна. Деякі люди, що не бояться експериментів, пробували стирати оксамит не тільки вручну, але і в пральній машині. Режим прання, звичайно ж, вибирався самий деліктний, а кошти підбиралися дуже щадні. Але результат такого прання передбачити складно, він може виправдати себе, а може повністю зіпсувати тканину.
Інструкція
1
Краще віднести оксамитові речі в хімчистку, довіривши догляд за тканиною професіоналам. Якщо ж такої можливості немає, то можна спробувати впоратися з проблемою в домашніх умовах, дотримуючись ряд пересторог і діючи дуже акуратно і дбайливо.
2
Прання виробів з бавовняного і синтетичного оксамиту можлива тільки в не надто гарячій воді (не більше 30 градусів) і тільки вручну, при цьому треба пам'ятати, що річ повинна бути вивернута на виворітну сторону. Оксамит не віджимати, а сушать його, розклавши на рівній поверхні. Шовковий і віскозний оксамит самостійно прати не слід. Ось його точно краще віддавати в хімчистку.
3
Для того щоб просто оновити виріб і освіжити його зовнішній вигляд, можна відпарити оксамит. Необхідно набити річ чистими ганчірками і недовго потримати її над каструлею з киплячою водою. Також оксамитові речі обробляють м'якими щіточками, трохи змоченими в бензині. Напрямок рухів теж важливо. Спочатку щіточкою водять проти ворсу, а потім - по ворсу тканини.
4
Щоб видалити пил з оксамитової тканини, слід скористатися змоченою у воді і добре віджатою ганчіркою або губкою. Водити губкою за матеріалом слід дбайливо і акуратно, не втираючи пил всередину. Для цих же цілей можна використовувати фен, загорнутий у рушник.
5
Плями від стеарину або воску, хоч і складно, але все-таки можна вивести. Зазвичай їх видаляють за допомогою спирту або скипидару.
6
Жирні плями з оксамитової тканини виводяться за допомогою розчину винного спирту і теплої води. Змішують компоненти в таких пропорціях: один стакан води на одну столову ложку винного спирту.
7
Плями від харчових продуктів виводять теплою водою, в яку додається денатурат або нашатирний спирт. На один стакан води слід розвести одну столову ложку нашатирю, змочити в цьому розчині м'яку ганчірочку і потерти забруднене місце. Оксамитове виріб попередньо слід потримати над парою.
8
Одна столова ложка аміачного розчину на десять столових ложок холодної води - склад розчину, який допомагає позбавитися від заяложені місць. Необхідно змочити тампон або щітку в розчині і дуже обережно потерти нею жирні або залисніли місця. Потім оброблені місця слід промити водою.