Як зрозуміти психологію дітей.

Особливості розвитку внутрішнього світу маленького чоловічка безпосередньо пов'язані з його віком. Щоб зрозуміти свою дитину батько повинен вивчати основи дитячої психології за довго до того, як, власне, стане батьком. У цьому ж сенсі на різних етапах дорослішання малюка також будуть корисні консультації з дитячим психологом. Вони допоможуть розібратися, як будувати стосунки з дітьми на тому чи іншому етапі їх дорослішання.
Вам знадобиться
  • - вивчення посібників з дитячої психології;
  • - консультації психологів.
Інструкція
1
Від 0 до 1 года.Запомніте одне важливе правило першого року життя дитини: до року він будує своє уявлення про світ, виходячи з відносин з матір'ю. Мати, по суті, і є для малюка всім світом і найближчою людиною. Тому дитина не здатна піклуватися про себе сам, ці обов'язки виконує за нього мати, завдяки чому він росте і розвивається. Але не зводите відносини з дітьми тільки до харчування і зміні пелюшок. Ваше завдання - оточити своє чадо любов'ю. Якщо в перший рік життя дитина відчуває турботу, значить, його довіра до світу зростає. І в майбутньому, з іншими людьми йому буде не так складно будувати відносини. Не пропустіть цей найважливіший етап в його житті. Віддайте малюкові максимальну кількість любові.
2
Від 1 до 3 лет.Дайте трохи підросла малюкові можливість почати самостійний розвиток. За часом це збігається з етапом, коли дитина робить перші кроки і вже вміє контролювати природні відправлення. Не тримайте його весь час на прив'язі. Хоче стати на ніжки, дозвольте йому це сделать.Еслі він шльопається на попку, зробивши пару кроків - нічого страшного. Як інакше він навчиться ходити? На цьому етапі молодій мамі важливо утримувати об'єктивну картину того, що відбувається. Спроби самостійно триматися на ногах - перші кроки до формування характеру. Не заважайте дитині прогресувати своєю звичкою все робити за нього.
3
Від 3 до 6 років.У цей період життя малюка активно розвивається така важлива якість, як ініціативність. Дитина поводиться енергійно, він встигає заглянути усюди. У цей період він задає своїм батькам гігантську кількість питань. Ваше завдання - терпляче відповідати на ніх.Особенності розвитку дітей на цьому етапі того вимагають. У них формується допитливість, цілеспрямованість. Погодьтеся, дуже важливі якості. Всіляко сприяє їх розвитку, заохочуйте маленького чомучки в його дослідженнях.
4
У період від 6 до 12 років дитина вчиться ставити цілі і досягати їх. Розвивається працьовитість, посидючість. Можливо, вам слід підтримувати ці якості в ньому. Спробуйте контролювати його успіхи в школі, але без натиску. Дитина повинна розуміти, що отримувати гарні оцінки - в його інтересах. Від рівня його освіти залежить його майбутнє.
5
Один з найскладніших вікових періодів - підлітковий. На цьому етапі допомагайте дітям знайти свою індивідуальність. У цьому віці хлопці прагнуть до творчої реалізації. Чи не блокуйте ці пошуки себе, не замикайте дитини тільки всередині його обов'язків. Вмійте слухати його і розуміти, чого він хоче. Підтримуйте його позитивні ініціативи, намагаючись захистити від небажаного спілкування і шкідливих звичок. Захоплюйте підлітка власним позитивним прикладом.
Зверніть увагу
Забудьте всі теорії про те, що син або дочка - це ваша власність. Цьому ніколи не бувати. Якщо вам в голову закрадаються такі думки, краще відмовтеся від них відразу. Дитина - індивідуальність, а ви дані йому для того, щоб розкрити цю індивідуальність. Так що ніякої тиранії.
Корисна порада
Враховуйте всі перераховані вище особливості вікової психології дитини. Це допоможе вам знаходити спільну мову з ним на різних етапах його розвитку, бути йому другом, а не просто суворим батьком. Адже саме в цьому він і потребує найбільше - у вашому розумінні.