Як вигнати повітря з системи охолодження.

Якщо при запуску автомобіля з'являється сторонній звук, який супроводжується сильним бульканням, значить, в систему охолодження вашого авто потрапив повітря. Повітря і вихлопні гази при попаданні в систему охолодження приводять до появи іржі і корозії.
Вам знадобиться
  • - охолоджуюча рідина.
Інструкція
1
Зніміть кришку з розширювального бачка і кілька разів швидко стисніть верхній і нижній шланги радіатора. Це допоможе видалити повітряні пробки, які могли бути утворені при повній заміні охолоджуючої рідини. Встановіть кришку на розширювальний бачок.
2
Насамперед перевірте якість затяжки болтів головки блоку циліндрів, кріпильних болтів помпи і з'єднання шлангів. Потім перевірте шланги на наявність пошкоджень. Якщо присутній який-небудь з цих недоліків, значить, в систему охолодження потрапило повітря. Усунете виявлену несправність - затягніть болти, поміняйте шланг.
3
Перевірте прокладку головки блоку циліндрів або наконечник трубки на відсутність пошкоджень. Перевірте відсутність тріщин на голівці блоку циліндрів. Наявність зазначених тріщин або пошкоджень, а також видиме почорніння на металевій поверхні поблизу прокладки головки блоку циліндрів свідчить про потрапляння в систему охолодження вихлопних газів. Усунете виявлену несправність - поміняйте головку блоку циліндрів або весь блок повністю.
4
Зніміть герметичну кришку з радіатора. Почекайте деякий час. Двигун повинен попрацювати на холостому ходу при температурі охолоджувальної рідини близько 90 ° С, поки повністю не буде видалений повітря з системи . Якщо система охолодження обладнана обігрівачем, встановіть регулятор обігрівача на максимальну температуру, щоб охолоджуюча рідина циркулювала по системі обігріву.
5
Після видалення повітря з системи охолодження додайте в радіатор і розширювальний бачок необхідну кількість охолоджуючої рідини.
Зверніть увагу
Повне видалення повітря з системи охолодження має важливе значення. Не повністю віддалений повітря може привести до перегріву двигуна.
Корисна порада
Щоб уникнути завоздушіванія системи охолодження, перед монтажем головки блока циліндрів перевірте стан всіх герметизирующих поверхонь і забезпечте площинність головки циліндрів. При монтажі чітко дотримуйтесь наказані інструкції.