Як дізнатися ціну своєї квартири. Як дізнатися вартість квартири.

Існує багато різних ситуацій, в яких необхідно знати вартість своєї квартири . Серед них угоди купівлі-продажу, розділ майна в судовому порядку, ці знання також необхідні при оплаті податків, якщо ви збираєтеся взяти іпотеку або ж просто віддати квартиру в заставу, при обміні, страхуванні та безлічі інших випадках. І в кожному з них дуже важливо визначити ціну правильно.
Інструкція
1
Перше, що ви можете зробити - піти в агентство нерухомості. Якщо ви плануєте продати квартиру, то вас безкоштовно проконсультують з питання ціни. Якщо ж подальша операція з нерухомістю проходитиме без участі агентів, то за консультацію з вас візьмуть гроші. Однак цей варіант не завжди буде для вас достатнім, оскільки: - якщо ви збираєтеся оформляти кредит під заставу квартири, то в банці з вас зажадають звіт про оцінку. Агентство надати такий звіт не зможе, оскільки не спеціалізується на оціночних послугах, не має сертифікації і пр.; - Не завжди агенти можуть сумлінно поставитися до визначення вартості об'єкта нерухомості. Найчастіше кожна квартира індивідуальна і має свої особливості. Вам же, швидше за все, позначать середню ціну квадратного метра нерухомості в даному районі. Тому покладатися на розрахунки агентів абсолютно не варто.
2
Другим кроком, можливо теж не найнадійнішим (залежно від ваших знань і старанності), буде визначення вартості самостійно. Для цього можна використовувати різні джерела: газети, журнали, сайти інтернету, інформацію, отриману від друзів, знайомих, родичів - все, де можна дізнатися опис і ціну продаваної або вже проданої квартири. Однак, знайти інформацію, це тільки початок. Найголовніше - правильно її обработать.Іскать потрібно максимально близькі об'єкти по площі, станом, року спорудження, наявності/відсутності меблів. Логічно, що якщо ви знайшли схожі об'єкти, що мають відмінність тільки в обробці, то потрібно додати або відняти приблизну вартість ремонту (аналогічно і з меблями). Ціна також може розрізнятися по поверхах. Крім цього важливо знати, що чим більше площа квартири, тим менше вартість квадратного метра при інших рівних условіях.Еслі пощастило, і знайшлося кілька схожих на вашу квартиру об'єктів, то потрібно просто обчислити середню вартість 1 кв.м і помножити на шукану площу.
3
І останнім варіантом визначення ціни квартири буде звернення до оціночну компанію. Для цього вам необхідно буде укласти з нею договір, надати правовстановлюючі документи і паспорт БТІ (у деяких випадках це неповний список) і оплатити готовий звіт про оцінку. У ньому будуть проведені всі необхідні розрахунки і вартість буде максимально близькою до дійсної (звичайно, якщо ви звернулися в хорошу компанію). Даний варіант буде також і самим дорогостоящим.Необходимость звернення до оцінювачів виправдана тільки в тому випадку, якщо вам потрібно документальне підтвердження вартості, або ваша квартира занадто індивідуальна і ви не змогли впоратися з оцінкою самостійно.
Довідка про вартість квартири потрібно в багатьох ситуаціях: при нарахуванні податків на майно, при закладанні майна в банківські структури, при вилученні квартири, розділі і продажу. В офіційних структурах враховується лише довідка про кадастрової вартості за формою БТІ. У всіх інших випадках можна звернутися в незалежну оцінне агентство і визначити ринкову вартість житла.
Вам знадобиться
  • - заява;
  • - свідоцтво про власність;
  • - паспорт;
  • - експлікація і поверховий план.
Інструкція
1
Щоб отримати оціночну кадастрову вартість квартири на підставі наказу Мінекономрозвитку РФ № 113, зверніться в БТІ. Напишіть заяву, пред'явіть ваш паспорт, свідоцтво про власність на квартиру.
2
Оцінка квартири базується на багатьох параметрах. Враховується регіон, в якому розташована квартира, ринкові ціни на житло, стан квартири, кубатура, рік забудови, матеріал, з якого виготовлений будинок. Середній коефіцієнт оціночної вартості квартир у вашому районі множать на кубатуру квартири.
3
Довідку ви зможете отримати через 5 робочих днів після подачі заяви. Якщо ви заплатите прискорений тариф за видачу довідки, то в цей же день її отримаєте за місцем вимоги. Дані відомості щорічно подаються в податкову інспекцію для нарахування майнового податку.
4
Якщо вам необхідно отримати ринкову вартість квартири, зверніться в незалежне оцінне агентство в вашому регіоні. Агенти з оцінки квартир маються на кожному ріелторському агентстві по роботі з об'єктами нерухомості. Пред'явіть на квартиру правовстановлюючі документи, довідку БТІ за уніфікованою формою 11а, експлікацію і поверховий план будинку. Оцінювач виїде на місце і проведе візуальний огляд будинку, під'їзду, квартири, прибудинкової території. На підставі пред'явлених документів та візуального огляду ви отримаєте довідку про ринкову вартість квартири.
5
Якщо ви збираєтеся продати житло, то можете не проводити оцінку. Назвіть покупцям свою ціну, яку ви плануєте отримати при продажі. Щоб зорієнтуватися в цінах, ознайомтеся з оголошеннями в засобах масової інформації, зателефонуйте за вказаними номерами, поцікавтеся цінами в вашому районі на аналогічні квартири.
6
І останній варіант. Ви можете абсолютно безкоштовно дізнатися вартість квартири в системі онлайн. Для цього необхідно ввести необхідні дані і отримати вихідний результат, який буде приблизно відповідати ціні вашої квартири.